Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müjdeyi Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yeni dönemin başlangıcı olacak müjdeyi verdi. Erdoğan, Karadeniz’de doğalgaz bulunduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müjdeyi Verdi
banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nden tüm Türkiye’nin merakla beklediği müjdeyi duyurdu. Erdoğan, Türkiye’nin tarihinin en büyük doğalgaz keşfini gerçekleştirdiğini belirterek; ‘’Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi bulundu’’ dedi.

Rezerv bulunan alanın Sakarya Gaz Sahası ilan edildiğini belirten Erdoğan, çalışmaların başladığını ve 2023'te Karadeniz gazının kullanılmaya başlayacağını söyledi.

Erdoğan'ın tarihi açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bugün, ülkemiz bakımından tarihi öneme sahip müjdeyi paylaşmak üzere sizlerle bir aradayız. Bilindiği gibi, enerji kalkınmanın temel unsuru olmanın yanında milli bağımsızlığın gerçek anlamda tesisinde de çok büyük öneme sahiptir. Ülkelerin ortaya koyduğu vizyonların hayata geçmesi enerji sektöründeki istikrarla orantılıdır.

"Rabbim Bize Yeni Kapı Açtı"

İşte Rabbim bize bambaşka bir yerde hem de görümedik zenginlikte bir kapı açtı. Yarın benzer kapılar önümüzde açılacaktır. Çünkü artık bu alanda en üst lige çıkmış bir Türkiye var.

İşte Müjde!

Şimdi müjdemizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fatih Sondaj Gemimiz 20 Temmuz'da başladığı sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda.

2023'te Kullanılacak

Şimdi hedefi veriyorum: Hedefimiz 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin huzuruna sunmaktır.

Sakarya Gaz Sahasıyla Bismillah dedik, Allah'ın izniyle devamı da gelecek.

Sadece denizlerde değil, topraklarımızdaki aramalarımızı da yürütüyoruz.

"Enerji Meselesini Çözeceğiz"

Ülkemizin enerji meselesini kökten çözmekte kararlıyız. Türkiye yıllarca bunun sancını çekti, bedelini ödedi. Cari açığımızın en büyük sebebi de hep enerji olmuştur. Bu konuda denge sağlasak da hala enerjide ciddi bir ithalatçı durumdayız.

Haber7

YORUM EKLE

banner99