Ceylanpınar-Kızıltepe yolu için ilk adımlar atılıyor

Yılların kanayan yarası durumundaki Ceylanpınar-Kızıltepe yolunun yapımı için ilk açıklama, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik’ten geldi.

Ceylanpınar-Kızıltepe yolu için ilk adımlar atılıyor
banner2

Geçtiğimiz günlerde farkındalık oluşturmak için Ceylanpınar-Kızıltepe yol kavşağına giden Ceylanpınar Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Bilal Tepedelen ve Turgut Özal Mahalle Muhtarı Rıdvan Aydın, Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik ile kısa bir görüşme yaptıklarını belirttiler.

Tepedelen ve Aydın, Kaymakam Keklik’in yol için gerekli yerlerle görüştüğünü, önümüzdeki günlerde gideceği Ankara ziyaretleri kapsamında siyasilerle de konu ile ilgili görüşüp yolun yapımı için neler yapılabileceği konusunu gündeme getireceğini söylediler.

VALİ ERİN ‘TAKİPÇİSİYİZ’

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Karayolları Genel Müdürlüğü ile bizzat konuyu görüştüğünü ve Ceylanpınar-Kızıltepe yolunun 2020 programı kapsamına alınması gerektiğini ve konunun takipçisi olacağını belirtti.

MEDYADA CİDDİ ANLAMDA SES GETİRDİ

Ceylanpınar Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Bilal Tepedelen ve Rıdvan Aydın, kamuoyunun dikkatini çekmek maksadıyla, geçtiğimiz günlerde yaptıkları bir saatlik farkındalık ile ilgili amaçlarına ulaşmak için çok önemli bir adım attıklarını ve yaptıklarının, gerek sosyal medyada gerekse yerel, ulusal ve uluslar arası medyada ciddi anlamda ses getirdiğini ifade ettiler.

SOSYAL MEDYA ÇAĞRILARINA KULAK VERMEYİN

Kaymakam Keklik ile yaptıkları görüşmede; Sayın Mehmet Keklik’in bu süre zarfında artık konunun takipçisi olacağını, Şanlıurfa Valiliği’nin 19 Kasım-19 Aralık 2019 tarihleri arasında gösteri, yürüyüş v.b eylemlerle ilgili yasak kararı olduğunu hatırlatarak, vatandaşlarımızın Valiliğin kararına uyması gerektiğini belirten Tepedelen ve Aydın, özellikle son birkaç gündür sosyal medyada yapılan açıklama ve çağrılarla vatandaşları Kızıltepe yol kavşağına toplamak isteyenlere itibar etmemeleri gerektiğini söylediler.

Mehmet Sai̇t AYDIN-CEYLANPINAR/BİHA

YORUM EKLE