Ceylanpınar Belediyesi'nde dikkat çeken ihale

Başkan Feyyaz Soylu’nun akrabalarının aldığı ihalelerle gündemden düşmeyen Ceylanpınar Belediyesi, bir ihalede yaptığı bir uygulama ile dikkatleri çekti.

Ceylanpınar Belediyesi'nde dikkat çeken ihale
banner2

"Ceylanpınar Belediyesi’nde yönetim ve imkanlar başkanın yakın akrabaları arasında paylaşılıyor" eleştirileri her gün yeni bir iddia ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Belediye geçtiğimiz günlerde başkan Feyyaz Soylu'nun akrabası olan Mehmet Uçar'a ait firma tarafından alınan milyonluk ihalelerle ile anıldı. Henüz o ihalelerin yankısı sürerken bu kez 2020 yılından 2021 yılına uzanan ilginç bir ihale ortaya çıktı.

İddiaya göre 2017 yılında Başkanın yakın akrabası olan Mehmet Uçar tarafından tek ortaklı ve 300 Bin TL sermayeli olarak kurulan Ceylanpınar Tohum Eleme Ltd. Şti. fimasının hisseleri Feyyaz Foylu başkan olduktan birkaç ay sonra işçi Yaşar Yeşilot’a devredildi. Firma bu tarihten sonra Ceylanpınar Belediyesi’nden 22/D olarak bilinen doğrudan temin metoduyla iş almaya başladı. Söz konusu firma Ekim 2020 tarihinde 45 gün süreli "İş Makinası Kiralanması Hizmeti"ni de doğrudan temin ile 96 Bin 600 TL bedelle üstlendi. Böylece belediye firmadan 1 çekici, 1 traktör, 1 lowbed, 2 binek araç ve 2 damperli kamyon olmak üzere toplamda 9 araç kiraladı. İhaledeki ilginçlik tam da bu noktada kendini gösterdi. Çünkü araçlar bir başka ihalede yine karşımıza çıktı. 

01 Şubat 2021 tarihinde yine başkanın yakın akrabalarının sahibi olduğu Uçar Çırçır Ltd. Şti. tarafından 1 Milyon 645 Bin TL bedelle alınan İş Makinesi ve Araç Kiralama hizmet alımı ihalesi gerçekleştirildi. İhalenin şartnamesindeki bir madde dikkat çekti. O maddede "İhale konusu işe ait kiralanacak araçların 1 adet Traktör (En Az 2007 Model ve üstü), 1 Adet Çekici (En Az 2007 Model ve üstü), 1 Adet Lowbet (En Az 2010 Model ve üstü), 2 Adet Adet Binek Araç (En az 2016 Model ve Üstü), 3 Adet Kısa Şase Damperli Kamyon (En az 2007 Model ve Üstü), 2 Adet Kasalı Damperli Kamyon (En Az 2007 Model ve üstü), 1 Adet Paletli Ekskavatör (En Az 2015 Model ve üstü) olmak zorundadır." yazılıydı. Söz konusu araçlar 2020 yılında doğrudan temin ile alınan araçların aynısı olması koşulunu içeriyordu. Belediyedeki bu ilginç usül ihale gözlerden kaçmadı. 

BİHA

YORUM EKLE