İki çocuğun cansız bedenine ulaşıldı

Osmaniye'de sulama kanalına düşerek kaybolan Şanlıurfalı tarım işçilerinin çocuklarından acı haber geldi. Suda kaybolan 2 çocuğun cansız bedenine ulaşıldı.

İki çocuğun cansız bedenine ulaşıldı
banner1

Olay, Osmaniye merkeze bağlı Kırmıtlı Köyü yakınlarında meydana geldi. İddiaya göre, Şanlıurfa’dan mevsimlik tarım işçisi olarak Osmaniye’ye giden ailelerin çocukları, DSİ’ye ait sulama kanalı kenarında oyun oynuyordu. Bu esnada 1 çocuk elini yıkamak isterken dengesini kaybederek sulama kanalına düştü. Bu esnada 3 çocuk da arkadaşlarını kurtarmak için kanala atladı. Olayı gören çevredeki bir vatandaş, Sadık Karataş (10) ve Şükran Karataş'ı (9) sudan çıkardı. Narin Büyükçay (15) ve Remziye Büyükçay (9) ise akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Olay yerine sağlık, jandarma ve AFAD ekipleri çağrıldı.

 

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Kanaldan çıkarılan Sadık Karataş (10) ve Şükran Karataş, ambulansla kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındılar. Özel bir hastanede tedavi altına alınan çocuklardan Sadık Karataş (10), doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti.

 

CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI

Adana İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler ve Adana İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Arama Kurtarmadan (JAK) dalgıçlar, sulama kanalında kaybolan iki kız çocuğun cansız bedenlerine ulaştı. Arama kurtarma çalışmalarını yürüten ekipler, Narin Büyükçay (15) ve Remziye Büyükçay'ın (9) cansız bedenlerini kanala düştükleri yerden yaklaşık 250 metre uzaklıkta buldu.

Çocukların cansız bedenleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

BİHA

 

YORUM EKLE