Ceylanpınar'a havan mermisi düştü! 2 yaralı

Barış Pınarı Harekatı'nın 2'nci gününde harekatın başlatıldığı ilçelerden biri olan Ceylanpınar'a bugün 2 havan mermisi daha düştü. Olayda 1'i ağır 2 çocuk yaralandı.

Ceylanpınar'a havan mermisi düştü! 2 yaralı
banner2

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatını hem havadan hem karadan sürdürüyor.

Türkiye’nin Suriye’deki 3’üncü kapsamlı askeri operasyonu olan ‘Barış Pınarı Harekâtı, bugün 2‘nci gününde Ceylanpınar‘a dün 2 havan mermisi düşmüş şans eseri ölen yada yaralanan olmamıştı. Bugün ise 2 havan mermisi daha ilçede Cumhuriyet Mahallesinde bulunan bir eve isabet etti. Olayda 1‘i ağır 2 çocuk yaralandı.

Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Dünden bu yana süren harekatte Akçakale, Ceylanpınar ve Birecik‘e düşen havan mermi sayısı 8 olurken yaralı sayısı da 4 oldu.

BAZI AİLELER İLÇEYİ TERK EDİYOR

İlçede vatandaşlara sınır hattından ve sokaklardan uzak durmaları yönünde uyarılar yapılırken, özellikle sınıra yakın oturan bazı ailelerin evlerini terk ederek Şanlıurfa ve çevre illerdeki akrabalarının yanına gittiği öğrenildi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99