Sınırda okul araçları da hazır bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın 'operasyon başladı' açıklaması sonrası Şanlıurfa'da bazı okullar tatil edilirken, Ceylanpınar'da tahliye durumları için 116 aracın 4 farklı noktada hazır bekletildiği öğrenildi.

Sınırda okul araçları da hazır bekliyor
banner1

Türkiye'nin uzun zamandır gündeminde olan Fırat'ın doğusuna harekat dün saat 16'da başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter'dan harekatın başladığını, "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır.

Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir" sözleri ile duyurdu.

Erdoğan'ın bu açıklamasıyla birlikte Urfa sınırında hareketlilik artarken, Akçakale ilçesi karşısındaki Tel Abyad'daki ve Ceylanpınar'ın karşısındaki Tel Abyad'ta terör hedeflerine obüs atışları yapıldı. Bölgeden dumanlar yükselirken, Akçakale'de okulların da tatil edildiği duyuruldu.

Akçakale'de okulların tatil edilmesinin ardından Birecik, Ceylanpınar ve Suruç'ta da okullara 2 gün ara verildiği açıklandı.

116 ARAÇ HAZIR

Bugün gelen bilgiye göre ise, olası tahliye durumu için 4 farklı noktada toplu taşıma araçları hazır bulunduruldu. Belirlenen 116 okul servisi aracı, 4 okula sevk edilmek üzere bölündü.

CEYLANPINAR HAREKETE GEÇTİ

Bakanlık, yetkili okul amirlerine bünyelerindeki şoförleri uyarmaları ve saat 15'e kadar Ceylanpınar Anadolu Lisesi'nin önünde olmaları yönünde bilgi verilmesini istedi.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE

banner99