Büyükşehir Belediyesi’nin vektörle mücadelesi sürüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vektörle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını yaz döneminde olduğu gibi kış aylarında aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin vektörle mücadelesi sürüyor
banner1

ŞANLIURFA - Yaz aylarında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne kış aylarında yapılacak çalışmalarla geçmeyi planlayan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı ekipleri, çalışmalar kapsamında mağaralar bölgesini 2 yıllık süreçte yaklaşık olarak 60 bin ton atık gübreden arındırdı.

Ekipler, merkez ilçelerde bulunan Dedeosman, Topdağı, Ekber ve Şıh Maksut mağaralar bölgesiyle hayvan pazarı bölgesinde besicilikten kaynaklı oluşan sivrisinek, karasinek ve larvalarla mücadele için hijyen, ilaçlama ile kireçleme uygulamasını sürdürüyor.

Mağaralar ile besicilik yapılan bölgelerde atık gübrenin taşınmasıyla karasinek ilacında yılda bin 500 litre, lavrasit ilacında ise yıllık yaklaşık 3 bin litre tasarruf sağlanıyor.


GÜBRELER YEŞİL ALANLARDA KULLANILIYOR

Haşere ile mücadelede kapsamında, sinek, sivrisinek ve karasinek gibi vektörlerin larvalarını kurutmak için çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi merkez ilçelerde bulunan besicilik yapılan alanlarda temizlik uygulamalarına devam ediyor.

Mağaralardan toplanan atık gübreler gerekli işlemlerden geçirildikten sonra Park Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı fidanlık, park ve şehrin muhtelif yerlerinde bulunan yeşil alanlarında kullanılıyor.


BİHA


YORUM EKLE