Büyük 'dolandırıcılık' operasyonu: 51 gözaltı

Diyarbakır merkezli olarak aralarında Şanlıurfa'nın da bulunduğu illerde yapılan dolandırıcılık operasyonlarında 51 kişi gözaltına alındı.

Büyük 'dolandırıcılık' operasyonu: 51 gözaltı
banner1

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmaların ardından Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince harekete geçildi.

"Nitelikli dolandırıcılık", "resmi belgede sahtecilik" ve "bozulmuş veya değiştirilmiş gıda veya ilaçların ticareti" suçlarına yönelik olarak başlatılan soruşturma kapsamında Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, İstanbul, Sakarya, Erzurum, Ağrı, Batman, Bursa, Elazığ ve Konya'da eş zamanlı operasyonlar yapıldı. 

Kamu kurumlarını 11 milyon lira zarara uğrattığı tespit edilen toplam 77 kişi belirlenirken, bu şahısların yakalanması için yapılan operasyonlarda, 234 hayvan pasaportu, 2 bin 210 orijinal, kullanılmamış hayvan küpesi, 2 bin 936 takılıp sökülmüş hayvan küpesi, 4 hayvan küpesi sökülmesinde kullanılan pense, dijital materyaller, hayvan sevklerine ilişkin belgeler, çek ve senet, 6 ajanda, 3 ruhsatsız tabanca ve 4 kurusıkı tabanca ele geçirildi. 

Gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 51 kişi gözaltına alınırken, 26 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

BİHA

YORUM EKLE