Tarihi Gümrük Han'da müzik sesleri yükseldi

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı bünyesinde hizmet veren 'Urfa Ahengi Müzik Topluluğu' asırlardır canlılığını koruyan kervansaray Tarihi Gümrük Han'da konser verdi.

Tarihi Gümrük Han'da müzik sesleri yükseldi
banner1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün öncülüğünde özellikle hafta sonları yeni normalleşmeye uygun düzenlenen sosyo-kültürel etkinlikler kapsamında Tarihi Gümrük Han'da ‘Urfa Ahengi Müzik Topluluğu’nca konser verildi.

Tarihi yapıları ve mimarisiyle ziyaretçilerine otantik bir atmosfer sunan Şanlıurfa'da, fiziki belediyeciliğin yanı sıra yeni normalleşmeye uygun sosyal ve kültürel faaliyetlere de ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Osmanlı Padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan ve asırlardır ayakta olan tarihi Gümrük Han'da vatandaşlara bir müzik resitali yaşattı.

Urfa divanıyla başlayan uzun havalar, hoyratlar seslendirilen konserde tarihi Gümrük Han'da vakit geçirenler, Urfa müziğinin birbirinden güzel eserlerini dinleme şansı yakaladı.

Konserin düzenlenmesinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ekibine teşekkür eden vatandaşlar, bu tür etkinliklerin devam etmesi temennisinde bulundu.

BİHA

YORUM EKLE