Buldan, Şenyaşar Ailesi için oturma eylemi yaptı

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bugün Şenyaşar Ailesi'ni ziyaret etmek üzere geldiği Şanlıurfa’da adliye önünde aileye destek olmak amacıyla oturma eylemi yaptı.

Buldan, Şenyaşar Ailesi için oturma eylemi yaptı
banner1

HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay ve beraberindeki heyet ile birlikte bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente gelen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, ilk olarak Şanlıurfa Adliyesi önünde adalet nöbeti tutan Emine Şenyaşar ve oğlu Fadıl Şenyaşar’ın adalet nöbetine destek verecekti. Ancak adliye önüne gelen heyet Şenyaşar Ailesi’nin gözaltına alındığını öğrendi. Adliye önünde basın açıklaması yapan Eş Başkan Buldan, adalet nöbeti tutan Şenyaşar Ailesi’nin mutlak olarak adaleti sağlayacaklarını belirtti. Buldan ve beraberindeki heyet Şenyaşar Ailesi’nin yerine belli bir süre burada oturma eylemi yaptı. Yoğun güvenlik ortamında oturma eylemi yapan heyet ile emniyet ekipleri arasında kısa süreliğine tartışma yaşandı.

 

“ŞENYAŞAR AİLESİ BEKLEDİĞİ ADALETİ MUTLAKA SAĞLAYACAKTIR”

Yaşanan olayın açığa çıkmasını beklediklerini belirten HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Yaşanan olayın tüm çıplaklığıyla açığa çıkmasını istiyoruz. Başka hiçbir şey istemiyoruz. Suçlu kimse fail kimse elbette yargılanmalı. Kim olursa olsun cezasını çekmelidir. Bizim de talebimiz budur, Şenyaşar Ailesi’nin de talebi budur. Bütün bu hukuksuzluğun üzerine, bütün bu adaletsizliklerin üzerine yeni adaletsizlikler, yeni hukuksuzlar yapılıyor. Şu an talebimiz Şenyaşar Ailesi’nin bir an önce serbest bırakılmalıdır. O anneye yaptığınız zulüm, bütün vicdanlarda mutlaka haps olacaktır. Şenyaşar Ailesi beklediği adaleti mutlaka sağlayacaktır. Bugün Şenyaşar Ailesi burada değil ama biz temsili olarak Şenyaşar Ailesi’nin yerine belli bir süre burada oturma eylemi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Eş Başkan Buldan kentteki temasları kapsamında Suruç ilçesinde Nusaybin eski Belediye Başkanı Ayşe Gökkan’ı ziyaret edecek. Daha sonra Buldan ve beraberindeki heyet kentten ayrılacak.

BİHA

YORUM EKLE

banner99