Şanlıurfa'da Filistin için çadır kuruldu

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına karşı tepkiler sürerken, Şanlıurfa’da STK’lar bir araya gelerek, birlik ve beraberlik için Filistinlilere yönelik yardım çadırı kurdular.

Şanlıurfa'da Filistin için çadır kuruldu
banner1

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına karşı tepkiler sürerken, Şanlıurfa’da da STK’lar bir araya gelerek, birlik ve beraberlik için ve Filistinlilere destek vermek amacıyla kentte bulunan Rabia Meydanı’nda  yardım çadırı kurdular. Bir ay boyunca açık olacak olan çadırda her türlü yardım kabul edilecek. Toplanan yardımlar Filistin halkına gönderilecek. Ayrıca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve kent merkezindeki belediyeler de yardım çadırına destek verdiler.

Filistinlilere destek ve yardımda bulunmak için çadır kurduklarını belirten Memur- Sen ve Eğitim- Bir- Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, “İsrail’e ses çıkarmayanların, vahşete söz söylemeyenin hep birlikte söz söyleyeceğiz inşallah. Biz inanıyoruz ki Filistin’e sırtına dayamış teknolojiye karşı taşla sopayla Filistinliler galip gelecektir. Biz o ebabillerin tarafındayız. Emperyalistlerin karşısındayız. Kudüs’e adalet bütün dünyada adalet demektir. Adaletin düşmanı siyonizmdir. Buradaki amacımız Mescidi Aksa, Kudüs, Filistinlilere destek ve yardımda bulunmak için çadır kuruyoruz. Büyükşehir, Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“İNSANLIK BU SORUNU ÇÖZMEK ZORUNDADIR”

Filistinlilere yanlarında olmayı sürdüreceklerini dile getiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Büyükşehir Belediyemiz, Haliliye, Karaköprü, Eyyübiye belediyelerimiz her zaman olduğu gibi bugünde bu duyarlı harekete destek olacak ve olmaya devam edecektir. Filistin’de insanlar kendi topraklarında huzur içinde yaşarken, bir bakıyorsunuz, etrafı kuşatılmış bir Filistin bombalar yağıyor. Zaten bu insanların toprakları ellerinden gitmiştir. Zaten bu insanların geçinme dertleri var. Siz burayı dünyanın hapishanesi haline getirmişsiniz. Şimdi de yerden gökten bombalar yağdırıyorsunuz. İnsanlık bu problemi bu sorunu çözmek zorundadır. Bu katliamın durması gerekiyor. Dünyanın herhangi bir yerinde ufak bir şey olsa kıyametler koparılıyor. Şimdi Kudüs’te çocuklar ölüyor. Orada yaşlılar, siviller bombalanıyor. Neden ses çıkmıyor. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Programda, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri Filistinlilere yönelik destek açıklamalarında bulundular.  

Programa, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Memur- Sen ve Eğitim- Bir- Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BİHA

 

 

YORUM EKLE

banner99