Bozova şampiyonluğunu ilan etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 1. Amatör B Grubunda mücadele eden Bozova Belediyespor, ligi şampiyon olarak tamamladı. Mavi-beyazlar Bozova ilçesini gelecek sezon süper amatörde temsil edecek.

Bozova şampiyonluğunu ilan etti
banner2

Lig boyunca liderliğini bırakmayan Bozova Belediyespor şampiyonluğunu ilan etti.
 


 

Eyyüpsor ile karşı karşıya gelen Bozova Belediyespor, rakibini 2-1 yenerek şampiyon oldu. Şanlıurfa Şutim Futbol Dünyasında gerçekleştirilen maçta Bozovalı taraftarlar takımını yalnız bırakmadı. Bozova Belediyespor oyuncuları Elazığ ve Malatya depremi için 'Geçmiş olsun Elazığ ve Malatya kalbiz ve dualarımız sizinle' pankartı açaraki geçmiş olsun dileklerini iletti. Bozova, maç bitimi ardından kupa ve madalya töreni ile gruptan resmen şampiyon olarak süper amatöre çıktı.

 Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, "Çok uzun yıllar ardından Bozova Belediyespor Süper Lige çıkma hakkını kazandı. Bu zafer sadece takımın değil, bu zafer Bozova ilçesinin ve gençlerindir. 31 Mart yerel seçimleri öncesi gençlerimize söz vermiştik. Kazandığımız günden itibaren her zaman gençlerimizin ve ilçe futbol takımlarımızın yanında olduk. Biz gençlere söz verdik ve sözümüzü tuttuk. Maddi ve manevi olarak gençlerimizin ve ilçemizdeki takımlarımızın yanında olduk ve yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Ben her zaman gençlerimizin yanındayım, gençlerin abisi olarak emrindeyim. Buradan Bozova Belediyespor’u yalnız bırakmayan her zaman destekleriyle kulübün yanında olan taraftarlara ve Bozovalı hemşerilerime , kulüp başkanına, teknik direktörü ve oyuncularını da tebrik ediyorum. Güzel oyunlar sergileyerek şampiyonluğu ilçemize kazandırdıkları için inşallah başarılarımız devam edecek. Süper amatörden sonra bal ligi ve daha üst liglere çıkacağız" dedi.

BİHA

YORUM EKLE