Bir haftalık aradan sonra başlıyor

Okullarda bir haftalık ara tatil bugün son buluyor. Milli Eğitim Bakanı Özer, yarın ders başı yapılacak yüz yüze eğitimle ilgili bilgiler verdi.

Bir haftalık aradan sonra başlıyor
banner2

Okullar bir haftalık ara tatilinden sonra Pazartesi günü yüz yüze eğitime yeniden başlıyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimle ilgili bilgiler verdi. Özer, 66 sınıfın kapalı olacağını belirterek, “22 Kasım 2021 tarihi itibariyle 850 bin sınıftan sadece 66’sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek” dedi.

“KALDIĞIMIZ YERDEN AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ”

Özer, 6 Eylül’de tüm sınıf seviyelerinde, haftada beş gün yüz yüze eğitime başladıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2,5 aylık sürecin ardından takvimde öngörülen bir haftalık ara tatile girdik. Öğrenci ve öğretmenlerimiz, ara tatil haftasında dinlenme imkanı buldular. Öğretmenlerimiz bu bir haftalık zaman diliminde mesleki gelişim eğitimlerine uzaktan dijital ortamdan devam edebildiler. Dolayısıyla öğretmenlerimiz de bu bir hafta okullara gitmediler. Şimdi, kaldığımız yerden aynı kararlılıkla ve tüm sağlık önlemlerimize uyarak devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum.”

ÖĞRETMENLERİN AŞI ORANI YÜZDE 93

Öğretmenlerin aşı oranlarında da yükselme yaşadığını belirten Özer, en az iki doz aşı olmuş öğretmen oranının yüzde 88’e yükseldiğini belirtti. Özer, “Eğitim sistemimizdeki öğretmen sayımızın büyüklüğü dikkate alındığında bu oran yaklaşık 1 milyon 116 bin öğretmenimize karşılık gelmekte. Şu anda okullarımızı yüz yüze açık tutmadaki en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olması” diye konuştu.


BİHA


YORUM EKLE