Meclis Komisyonu'nda İbrahim Tatlıses ve Freddie Mercury karşılaştırması

AK Partili Hüseyin Yayman, meclisteki bir toplantıda “Bence İbrahim Tatlıses’in sesi FreddieMercury’den daha iyi” dedi.

Meclis Komisyonu'nda İbrahim Tatlıses ve Freddie Mercury karşılaştırması
banner2

Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde geçen yıl bireylerin kişilik haklarına, özel hayatın gizliliğine ve diğer temel hak ve özgürlüklere aykırı şekilde internet kullanımının önlenmesi amacıyla Dijital Mecralar Komisyonu kuruldu. Komisyon kurulduğu tarihten itibaren Facebook gibi büyük sosyal ağların temsilcilerini ve bu alanda çalışan akademisyenleri dinliyor.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Komisyon’un perşembe günkü konuklarından biri Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan’dı.

Eraslan sosyal medyada fotoğraf, resim ve görüntüyle yapılan manipülasyonlara dair birçok örnek paylaştı. Örneklerden biri de İbrahim Tatlıses'in dünyanın belki de en çok tanınan müzik grubu Queen'in solisti, Britanyalı şarkıcı “FreddieMercury’le çekildiği iddia edilen fotoğraf oldu.

Eraslan binlerce retweet alan bu fotoğraftaki kişinin Hasan Bora olduğunu, Tatlıses ile FreddieMercury’nin birbirlerini hiç görmediklerini anlattı. Bu arada söze giren Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman, “Bence İbrahim Tatlıses’in sesi FreddieMercury’den daha iyi” dedi.

BİHAYORUM EKLE