Beyazgül’den turizm daveti: Yolunuz mutlaka düşmelidir

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, turizm için yatırımlarının devam ettiğini belirterek, “Medeniyetlerin beşiği Şanlıurfa’ya yolunuz mutlaka düşmelidir” dedi.

Beyazgül’den turizm daveti: Yolunuz mutlaka düşmelidir
banner2

İnsanlık tarihinin yeniden yazdığı Göbeklitepe’si, Nemrut tarafından ateşe atılan İbrahim Peygamber’in düştüğü yere serin ve selamet olup gül bahçesine dönüşen Balıklıgöl’ü, sabır timsali Eyyüb Peygamber’in “Sabır Makamı”,  Açık Hava Müzesini andıran Harran’ı,  sedece topraklarında yetişen siyah gülün memleketi Halfeti’si, baharın ve bereketin sembolü olan kelaynaklara ev sahipliği yapan Birecek’i ve hepsinden önemlisi “Peygamberler Şehri” unvanı bilinen Şanlıurfa’da turizm için yatırımlar sürüyor.

BEYAZGÜL’DEN DAVET

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, vatandaşları Şanlıurfa’ya davet ederken, “Kadim şehrimiz, 12 bin yıllık dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’nin keşfi bilinen tüm ezberleri bozmuş ve tarihin yeniden yazılmasına vesile olmuştur. Yüzyılımızın en önemli arkeolojik keşfi olarak bilinen Göbeklitepe, 12 bin yıllık bir uygarlığın varlığını tüm kanıtları ile sunuyor bize” dedi.

‘ŞANLIURFA’YA YOLUNUZ MUTLAKA DÜŞMELİ’

Şanlıurfa’nın ateş ile suyun, acı ile tatlının, sevgi ve kardeşliğin dahası farklılıkların ahengini yansıtan müstesna bir şehir olduğuna vurgu yapan Beyazgül, “Şanlıurfa’mız Hz. İbrahim’den kendisine miras kalan misafirperverlikle, dört mevsim huzur ve güveni içinde misafirlerine ev sahipliği yapabilen bir tarih ve turizm şehridir. Bütün bu güzelliklerin sadece görülmesi değil yaşanması, havasının solunması gereken, medeniyetlerin beşiği Şanlıurfa’ya yolunuz mutlaka düşmelidir” mesajı verdi.

TURİZM İÇİN PROJELER

Tarihi değerlerinin yanı sıra isotu, fıstığı ve zengin mutfak kültürü ile de cazibe merkezi olan Şanlıurfa’da Halil-ür Rahman ve Eyyüp Peygamber makamını birbirine bağlayan “Kültür ve Turizm Yolu”,  ‘Edessa’dan Fırat’a Turizm Yolu” ve “Siverek Takoran Vadisi”, “Tarihi gün yüzüne çıkartmak” için kamulaştırma çalışmaları, Kızılkoyun Mağaralarının ışıklandırılması, Kale eteğinin gün yüzüne çıkarılması gibi birçok projeyle yeni bir turizm destinasyonu başlatan Beyazgül’ün talimatı ile “Turizm Karşılama ve Enformasyon Bürosu” da kuruluyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99