Beyazgül, Açıksu Caddesi için konuştu: Kepçeyi vurduk

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ulaşım sorunlarının sıkça gündeme geldiği Açıksu Caddesi'nde yeniden düzenleme için düğmeye bastıklarını söyledi.

Beyazgül, Açıksu Caddesi için konuştu: Kepçeyi vurduk
banner1

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı ile Açıksu Caddesi güzergahında yapılacak 2 kilometrelik düzenleme için teknik ekipten bilgiler aldı. Beyazgül, bölge esnafı ve vatandaşların da talep ve önerilerini dinledi.

BEYAZGÜL: YENİ DÜZENLEME İÇİN HEP BİRLİKTE KARAR VERDİK

Ardından bir değerlendirme yapan Başkan Beyazgül, "Bugün Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Genel Sekreterimiz Mahmut Kırıkçı ile birlikte Açıksu caddesindeyiz. Bir kaç gün önce yıkılan yerimiz vardı. Açıksu caddesinde yaklaşık 2 kilometrelik bir yolu inşallah yeniden düzenleyeceğiz. Bu konuda bir kısım yer askeriyemizden, bir kısım yer ise okulumuzdan gidiyor. Öncelikle Tugay Komutanımıza teşekkür ediyoruz. O da şehrimizin bu konularıyla çok yakından ilgileniyor. Gelip bizzat yeri kendisi de görmüş. Buradaki trafik sıkışıklığını görmüş ve birlikte bir çalışma içerisine girdik. Yol 2 kilometrelik mesafe. Esnafımızla ve diğer kanaat önderlerimizle, belediye başkanımızla, meclis üyelerimizle toplandık. Bu caddenin nasıl olması gerektiği hususunda birlikte karar verdik. Göreve ilk geldiğimizden bu yana Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat, bu konuya dikkatimizi çekti. Üst yönetim toplantılarımızda konuyu dile getirdi. Biz de seçim öncesinde geldiğimizde halkımız bu konuda çalışmalarımızı talep ediyordu. Çünkü önemli bir konuydu ve uzun süredir bir trafik sıkışıklığı yaşanan bir yerdi" dedi.

‘İLK KEPÇEYİ VURDUK’

Kararın ardından hemen çalışmalara başladıklarını da sözlerine ekleyen Beyazgül, sahadaki uygulamaların uzun vadeye yayılmaması konusunda hassasiyet gösterdiklerini ifade etti. Sorunların çözümü için üzerinde karar kılınan projeyi hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerini belirten Beyazgül, "Şimdi bismillah dedik ve bugün buraya kepçeyi vurduk. Yakında halkımızın istediği özlediği bir şekilde hem yol akışkanlığı suratlı olacak hem de cadde ve kaldırım düzenlemesi, ışıklandırma halkımızın gönlüne göre olacaktır. Daha önce de dedik halkımızın talepleri bizim projemizdir. İnşallah burayı da en güzel şekilde yapacağız. Halkımızın daha mutlu bir yaşam sürmesi, gençlerimizin, hanımlarımızın, kadınlarımızın ve çocuklarımızın burada daha mutlu yaşaması için elimizden geleni yapacağız. Bundan sonra inşallah ikinci bir çalışmamızın müjdesini vereceğim ona da çok kısa sürede başlayacağız" diye konuştu.

‘KALE ETEĞİ PEYZAJ ÇALIŞMALARI BAKANLIKÇA YÜRÜTÜLECEK’

Geçtiğimiz hafta kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile ilgili yapılan toplantıya da değinen Beyazgül, toplantıda alınan karar gereği kamulaştırma işlemleri tamamlanan Kale Eteği Güney kısmındaki peyzaj çalışmalarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütüleceğini dile getirdi. Beyazgül, konu ile ilgili "Kale arkası ve Kızılkoyun’da da projelerimiz var. Peyzaj çalışmalarımız var. Bakanlığımız tarafından yürütülecek. Burada tarihe çok güzel bir katkı sunacak. Kültürel mirasımız çok daha güzel korunmuş olacak ve ailelerimiz bugün çıktıkları bu yerlerden daha mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Beyazgül ve beraberindekiler bölgedeki çalışmaları incelemelerinin ardından esnafı ziyaret etti.

BİHA

YORUM EKLE