Ceylanpınar’ın karşısında büyük tuzak!

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan Rasulayn’da arama-tarama faaliyetlerine devam eden komandolar teröristlerin yeni bir terör tuzağını daha önledi. Yüzlerce mühimmatlık tuzak, kapının arkasına gizlenmişti.

Ceylanpınar’ın karşısında büyük tuzak!
banner2

Barış Pınarı Harekât bölgesinde hayatın normale döndürülmesi ve sivillerin PKK/YPG’li teröristlerce tuzaklanmış binlerce mayın ve EYP’den korunması maksadıyla arama-tarama faaliyetlerine devam eden komandolar, teröristlerin yeni bir terör tuzağını imha etti.

Rasulayn’ın doğusundaki bir meskûn mahal araması sırasında sivillere ait bir köy evinin iki ayrı odasına tuzaklanmış toplam 565 havan mühimmatı ele geçirildi. 

Odaların bir tanesinde 82 milimetrelik 423 adet diğerinde ise 60 milimetrelik 142 adet havan mühimmatı bulundu. Her iki odada da mühimmatların birbirlerine seri şekilde bağlandığı ve kapı açılınca patlayacak şekilde tuzaklandığı tespit edildi.  

 

Tuzaklanan mühimmatların orta bölümünde de bir adet uzaktan komutalı alpa-fire EYP ateşleme düzeneğinin mühimmata bağlı şekilde tuzaklanmış olduğu, böylece ikinci bir mekanizma ile patlatılabilmesi için yedeklendiği tespit edildi.

Konuya dair açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı "Komandolarımızın yüksek eğitim seviyesi, tecrübesi ve dikkati sayesinde patlatılamadan ele geçirilen mühimmatlar kontrollü şekilde imha edildi" dedi.

BİHA

YORUM EKLE