Coşkun, İnsan Hakları Günü için açıklama yaptı

10 Aralık İnsan Hakları Günü için konuşan İbrahim Coşkun, “Mısır, Suriye, Doğu Türkistan ve Filistin zindanlarındaki kardeşlerimiz özgür oluncaya, dökülen kanlar duruncaya kadar mazlumların sesi, çığlığı olacağız” dedi.

Coşkun, İnsan Hakları Günü için açıklama yaptı
banner2

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı İbrahim Coşkun, 10 Aralık İnsan Hakları günü ile ilgili bir açıklama yaptı. Memur-Sen il binasında gerçekleştirilen açıklamaya Coşkun’un yanı sıra çok sayıda sendika üyesi de katıldı.

Burada, grup adına açıklama yapan Coşkun, emperyalizmin insanlığa ve İslam dünyasına karşı acımasız bir savaş yürüttüğünü söyledi.

‘KRİZ DERİNLEŞİYOR’
Coşkun, “ABD’den Rusya’ya Çin’den AB’ye kadar küresel emperyalizm, insanlığa ve özelde İslam dünyasına karşı acımasız bir savaş yürütüyor. Küresel emperyalizm nedeniyle küresel yoksulluk ve açlık büyürken, iç savaşlar ve insani krizler derinleşiyor” dedi.

Emperyalizmin politikalarının küresel medya ağı tarafından haklı çıkarılmaya çalışıldığını ifade eden Coşkun, “Küresel medya ağı, bu vahşet tablosunu örterek gerçekleri tersyüz etmeye, emperyalizmin mütecaviz politikalarını haklı çıkarmaya çalışırken, BMGK gibi uluslararası yapılar, mağduru değil mağruru, mazlumu değil zalimi koruyarakhegemonik düzenin bekçiliğini yapıyor. Uluslararası Ceza Mahkemesinin Mavi Marmara soruşturma dosyasını, 'suçun UCM'de yargılanacak ağırlığa ulaşmadığı' gerekçesiyle 3. kez kapatma kararı alması bunun son örneğidir” diye konuştu.
 


 

‘DAYANIŞMAYA DAVET EDİYORUZ’

İnsan hakları günü dolayısıyla insanları ortak paydaya davet ettiklerinin altını çizen Coşkun, “Bizler Memur-Sen olarak, dünyanın yaşadığı insani krizin arkasında emperyalizmin sömürü düzeninin olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. İnsanlığın zulümden kurtuluşunun ezilen toplumlarınve İslam dünyasının dayanışmasından geçtiğine inanıyoruz. Bizler, Memur-Sen olarak Dünya İnsan Hakları günü münasebetiyle, bütün vicdanlı insanları, bütün erdemli hareketleri insanlık ortak paydasında mazlumlarla dayanışmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘DİRENİŞ ATEŞİNİ HER KOŞULDA HARLAMAYI SÜRDÜRECEĞİZ’

Coşkun, zulme karşı duracaklarını belirttiği konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Buradan bütün dünyaya haykırıyoruz: Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında zulme karşı durmaya devam edeceğiz. Emperyalizmin sömürü düzenine karşı direniş ateşini her koşulda harlamayı sürdüreceğiz. Biz vicdanın sesiyiz. Bütün sesleri sustursalar da vicdanın sesini susturamazlar. Tarihe ve insanlığa karşı sorumluluğumuz gereği susmayacağız. Mısır, Suriye, Doğu Türkistan ve Filistin zindanlarındaki kardeşlerimiz özgür oluncaya, dökülen kanlar duruncaya kadar mazlumların sesi, çığlığı olacağız. Kahrolsun küresel emperyalizm, yaşasın zulme karşı direnişimiz!”

Mustafa PAYIK/BİHA

YORUM EKLE