Başkanların Urfa paylaşımına yanıt geldi

Gaziantep ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlarının Şanlıurfa'da bu yıl 3'üncüsü düzenlenen İsot Festivali için paylaşım yaparak verdikleri desteğe Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yanıt verdi.

Başkanların Urfa paylaşımına yanıt geldi
banner1

Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş yöresel lezzetleri ile kimi zaman karşı karşıya gelse de "isot" bu kez her 3 kenti bu kez dostluk masasına oturttu. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Şanlıurfa Lezzetleri ve İsot Festvali'  bu yıl 3'üncü kez düzenleniyor. Şanlıurfa mutfağının hammaddesi olarak da görülen ve hemen hemen her yemekte kullanılan isot, tanıtım için festivalde adını duyurmaya devam ederken, Gazinantep ve Kahramanmaraş'tan festivale destek geldi. Gaziantep'in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin bir paylaşım yaparak  "Muhteşem tabii ve tarihi güzelliklere ve mutfağa, #Balıklıgöl'e, tarihi değiştiren #Göbeklitepe'ye sahip komşumuz #Şanlıurfa'da #Urfest zamanı. Hayırlı olsun. Zeynel Başkanımıza, Büyükşehir Belediyesine ve tüm #Urfalılara Allah kolaylık versin" dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'den de destek gecikmedi. Güngör, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün herkesi festivale davet ettiği gönderisini paylaştı. Paylaşımda  "Coğrafi işaretler bakımından zengin, lezzetleriyle de daima öne çıkan ve en az Kahramanmaraş biberi kadar acı İsot’uyla dillere destan Şanlıurfa’da Festival zamanı 11-12-13 Ekimde Şanlıurfa’da olmak var. #Urfest Hayırlı Olsun Başkanım" diyen Güngör, kolaylıklar diledi.

YORUM EKLE

banner99