Barış Pınarı Bölgesinde sağlık hizmetleri veriliyor

Telabyad ve Resulayn’da aktif hale getirilen hastanelerde poliklinik ve ameliyat hizmetleri verilirken, 285 bebek doğdu.

Barış Pınarı Bölgesinde sağlık hizmetleri veriliyor
banner1

Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde, Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonuyla aktif hale getirilen Telabyad ve Resulayn hastaneleri, yerel halka şifa dağıtıyor.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü danışmanlığında, Suriyeli doktorların ve sağlık personelinin çalıştığı hastanelerde, 2020 Şubat ayı sonu itibariyle; 90 bin 253 poliklinik hizmeti verildi, 56 ameliyat gerçekleştirildi ve 285 bebek de bu hastanelerde dünyaya gözünü açtı.
 

Türk Kızılay başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının ilaç ve tıbbi teçhizat desteğinde bulunduğu hastanelerde tedavi gören hastalara, 200 bin kutu ilaç dağıtıldı. Telabyad ve Resulayn’daki hastanelerin ilaç ihtiyacını karşılamak için sivil toplum kuruluşları ve ilaç firmaları ile irtibat kuran AFAD, bu kapsamda Vitalis, Neutecİnhelern, Celtis ve Basel Kimyevi Madde ilaç firmalarının Kızılay’a bağışladığı 63 bin 140 kutu muhtelif ilacı da Telabyad Hastanesine teslim etti.

BİHA

YORUM EKLE