Ali Babacan partisi için tarih verdi!

AK Parti'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına başlayan eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan, kuracağı partinin tarihi ile ilgili ipucu verdi.

Ali Babacan partisi için tarih verdi!
banner2

Yeni parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan Ankara'da üniversiteli gençlerle biraraya geldi.

Babacan, kuracağı partiye ilişkin tarih vererek yeni partiye ilişkin sürecin birkaç hafta içinde biteceğini açıkladı. Babacan şu ifadeleri kullandı:

"Biz programın son halini, bitirmedik ama önümüzdeki birkaç hafta bitireceğiz, açıklayacağız, kamuya alımlarda mülakatı tamamen kaldırmayı düşünüyoruz. Kuruluş etkinliğiyle ilgili şimdi hazırlanıyoruz ve çalıştığımız kuruluşlara dedik ki, o etkinliğin yapılacağı salon, paramız yok, parti kurulacak, bağışlar gelecek, biz de ondan sonra size ödeme yapacağız dedik. Hepsi de sağ olsunlar tamam dedi. Biz size güveniyoruz dediler, hiç sorun yok, nasıl olsa partiye bağış gelir ondan sonra bunların ödemeleri yapılır diye."

Buluşmaya dair de açıklamada bulunan Babacan "30 farklı üniversiteden öğrencilerimizle buluştuk. Ülkemizin temel sorunlarını ve çözüm yollarını konuştuğumuz oldukça verimli bir sohbet oldu. Bu vesileyle birçok farklı kesimden gelen öğrencilerin sorunlarını ve beklentilerini dinleme fırsatı buldum" dedi ve buluşmayı sosyal medya hesabında #sizidinliyorum etiketi ile paylaştı. 

BİHA

YORUM EKLE