Bakan Pakdemirli süt desteği için açıklama yaptı

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, "2021 Ocak-Nisan için geçerli 2.80 TL/Lt çiğ süt tavsiye fiyatına, Bakanlığımızca da litre başına 30 kuruş destek verilecek" dedi.

Bakan Pakdemirli süt desteği için açıklama yaptı
banner1

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Ulusal Süt Konseyi tarafından açıklanan çiğ süt tavsiye satış fiyatına Bakanlıkça verilecek desteği açıkladı.

Pakdemirli "Ulusal Süt Konseyi 2021 Ocak - Nisan ayları için geçerli çiğ süt tavsiye satış fiyatını 2.80 TL/Lt olarak açıklamıştır. Bakanlığımızca da aynı dönemde çiğ süt desteği 30 kuruş olarak uygulanacaktır. Böylece, açıklanan bu çiğ süt tavsiye satış fiyatı ve 30 kuruş çiğ süt desteği ile paritenin 1,30'un üzerinde kalmasını sağlamış olacağız" dedi.

Bakan Pakdemirli, sadece süt üreticileri değil, büyükbaş hayvan üreticileri için de bir açıklama yaptı. 

Piyasalardaki karkas alım fiyatlarının üreticilerin büyükbaş hayvan üretim maliyetlerinin altında seyrettiğini belirten Bakan Pakdemirli, "Et ve Süt Kurumu, üreticilerin mağduriyetini gidermek için 14.12.2020 Pazartesi günü itibariyle karkas alım fiyatlarını artırdı; Buna göre, İthal menşeili karkas alım fiyatı 33 KG/TL'den 35 KG/TL'ye; Yerli menşeili karkas alım fiyatı 34 KG/TL'den 36 KG/TL'ye çıkarıldı" sözlerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99