Ali Babacan'ın parti tanıtımına Urfalı kurucular da katıldı

Ali Babacan'ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) kurucular listesinde yer Şanlıurfalı isimler, partinin tanıtım toplantısına katıldı.

Ali Babacan'ın parti tanıtımına Urfalı kurucular da katıldı
banner1

AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü partisi için çalışmalarını tamamladı ve bugün partisinin tanıtımını yaptı.

Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde yapılan toplantıda partinin kurucuları arasındaki Şanlıurfalı isimler de yer aldı.

Toplantıya Şanlıurfa'dan; 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Karaköprü Belediye Başkan Adayı olan Essum Saatçi Aslan, 23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Abdurrahman Müfit Yetkin, Siverekli Mühendis Kadriye Esra Aygün ve Bozovalı Ekonomist Mustafa Satıcı katıldı. 

Toplantıda konuşan Ali Babacan parti programını açıklayarak, şu sözlere yer verdi:

Yatırımcımız, sanayicimiz önünü göremiyor, varolma mücadelesi veriyor. Eğitim en önemli sorun alanı olarak hâlâ önümüzde. Sağlık sistemimiz hızla bozulma sinyalleri veriyor. Şehirlerimiz hızlı betonlaşmanın ağır yükünü kaldıramıyor. Bu ülkenin insanı son birkaç yıldır çok üzüldü, yaralandı. Herşey elinden alındı ama, bu ülkenin insanı sabretti dayandı. Artık geldik, buradayız. Bu üzüntülerin daha da büyümesine izin vermeyeceğiz. Zaman ümitsizlik zamanı değil, Zaman Türkiye için sorumluluk alma zamanı. Türkiye için demokrasi, atılım zamanı geldi. Artık Türkiye için iyileşme zamanı geldi diyoruz. Derdinize ortak arıyorsanız, biz devayız. Derdinize hızlı çözüm arıyorsanız, biz devayız. Artık DEVA zamanı diyoruz. Tüzük ve programımızı çok geniş katılımla, istişare ve ortak akılla hazırladık. 

DİNİ KUTSALLARIMIZI PROPAGANDA ARACI ETMEYECEĞİZ

Bizim için siyaset, başta kadınlar olmak üzere, tüm insanların özgürlüğü, çocuklarımızın iyi bir eğitim almasıdır. Sosyal adaletin temin edilmesi, kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan çoğulcu demokrasinin inşa edilmesidir. Bizim için siyaset çok çalışmaktır, dosdoğru çalışmaktır. Siyasetin toplumumuzu beka söylemiyle sindirmesine itiraz ediyoruz. Siyaset bir mutabakat oluşturma sanatıdır. Siyaseti kutuplaştırma, germe, ötekileştirme alanı haline getirmek bizim siyasi lugatımızda yoktur. Farklı fikir, inanç ve anlayışları bir zenginlik olarak değerlendiriyoruz. Herkesin inanç ve ibadet özgürlüğü ile yaşam tarzına sonuna kadar saygılı olacağız. Günlük kutsallarımızı siyasete malzeme etmeyeceğiz. Dini kutsallarımızı siyasi propaganda aracı haline getirmeyeceğiz. Türkiye tek bir akla, dar bir kadroya sığdırılamaycak kadar büyük bir ülkedir. Her koşulda hakikati savunacak kadrolarımızla hareket edeceğiz."

BİHA

YORUM EKLE