'Ali Babacan geri adım atacak’ iddialarına yanıt geldi

Ali Babacan Çalışma Ofisi İletişim Merkezinden yapılan açıklamada, “En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşların huzurunda olacağız. Herkesin içi rahat olsun” denildi.

'Ali Babacan geri adım atacak’ iddialarına yanıt geldi
banner2

AK Parti’den ayrılan ve parti kurma çalışmaların başlayan Ali Babacan’ın çalışma ofisinden bir açıklama yapıldı. Kamuoyunda Ali Babacan’ın geri adım atacağı yönündeki iddialar üzerine İletişim Merkezinden yapılan açıklamada, çalışmaların sürdüğü, partinin en kısa sürede kurulacağı ifade edildi.

Açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Sayın Ali Babacan'ın liderliğinde geniş bir katılımla başlatılan parti kuruluş çalışmaları, Türkiye'nin tüm kesimlerini ve sosyolojisini kuşatan etkileşimli bir yöntemle devam etmektedir. Bu hazırlık sürecinin en önemli amacı, ülkemizin ihtiyaçlarının ve sorunlarının doğru tespit edilmesi, bunlara en kısa sürede çözüm üretecek kadroların ve politikaların oluşturulmasıdır. Partinin ilke ve değerlerini güvence altında tutacak, kurumsal yapının sağlam temeller üzerine inşa edilmesini sağlayacak bir tüzük çalışması da bu sürecin temel önceliklerindendir.

Sayın Babacan'ın 2 ay önce açtığı alibabacan.com adli web sitesi yoğun bir ilgi görmekte, çok sayıda vatandaşımız gönüllü olmak istediğini belirtmektedir. Hem web sitesi üzerinden hem de başka kanallardan bize ulaşan isimlerle yoğun bir iletişim ve görüşme trafiği devam etmektedir. Bu görüşmeler beklenenden çok daha fazla vakit almış, ancak büyük ölçüde de tamamlanmıştır.

Öte yandan, vatandaşlarımız web sitesi üzerinden bize birbirinden değerli görüş ve önerilerini bildirmektedir. 24 çalışma grubunda görev alan arkadaşlarımızın tecrübe ve bilgi birikimi, her alanda uzman kişi ve kuruluşların da verdiği katkıyla birleştirilmektedir. Ortak akıl ürünü politikalar demokratik bir yöntemle oluşturulmaktadır.

Demokrasi tarihimizde belki de ilk defa bu kadar geniş bir tabanın fikirleri ile katkı verdiği bir siyasi hareket oluşmaktadır. Parti hazırlıklarına yönelik yüksek ilgi ve sabır bu gün toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığının farkındayız. Çalışmalarımız, yola çıkarken ortaya koyduğumuz vizyon ve perspektif içinde, artan bir heyecanla ilerlemektedir. Hedefimiz, milletimizin karşısına anlımızın akıyla çıkıp, çocuklarımızın geleceğini teminat altına alarak, ülkemiz için umut olacak bir hazine ortaya koymaktır. En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşların huzurunda olacağız. Herkesin içi rahat olsun.”

BİHA

YORUM EKLE