Saadet Partili Meclis Üyeleri başkanlık teklifini reddetti

Haliliye Belediyesi Meclis Toplantısında başkanlık teklifleri görüşüldü. Maddeler arasında yer alan Sırrın Mahallesindeki taşınmazın satışı için yetki verilmesini istemeyen Saadet Partisi Meclis üyeleri, bölgenin yeşil alan olarak kullanılm

Saadet Partili Meclis Üyeleri başkanlık teklifini reddetti
banner2

Haliliye Belediyesi Şubat ayı ilk meclis birleşimi bugün gerçekleşti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'ndaki birleşim Meclis Üyesi Cengiz İzgördü başkanlığında yapıldı. Mecliste açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemde yer alan başkanlık teklifleri oy çokluğu ile kabul edildi.

Teklifler arasında ilk olarak ,Haliliye İlçesi Sırrın Mahallesi 2308 ada 20 numaralı parselde kayıtlı arsa vasıflı 1.528,80 metrekare yüzölçümlü taşınmazın satışının yapılabilmesi için belediye encümenine yetki verilmesi talep edildi.  AKSOY: YEŞİL ALAN İHTİYACI ÇOK

Saadet Partisi Meclis Üyesi Ömer Faruk Aksoy, alanın park olarak kullanılması gerektiğini kaydetti. Aksoy, "O bölgenin yeşil alan ihtiyacı çok. Sırrın Karşıyaka'da parklarımız yetersiz. Biz Saadet Partisi olarak teklifi, taşınmazın satışını reddediyoruz" dedi.

'ZATEN ATIL DURUMDAYDI'

AK Partili Meclis üyeleri de yerin atıl durumda olduğunu ve bölgenin park ihtiyacı için çalışmaların yapıldığını aktardı.

Teklife Saadet Partisi Meclis Üyeleri ret oyu verse de, teklif AK Partili Meclis Üyeleri tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

ENCÜMEN VE BAŞKANA YETKİ VERİLDİ

Görüşülen bir diğer teklifte ise, mülkiyeti Haliliye Belediyesine ait olan Bamyasuyu Mahallesi, 141 ada 66 numaralı parselde kayıtlı arsa ve kargir bina vasıflı 565,74 metrekare yüzölçümlü taşınmazın kiralanması için belediye encümeni ve belediye başkanına yetki verildi.

Özlem DİKMEN-BİHA

YORUM EKLE