Milli Savunma Bakanı Akar, sınır hattına gitti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki faaliyetlerinin yönetildiği Harekât Merkezi’ne giderek bilgi aldı.

Milli Savunma Bakanı Akar, sınır hattına gitti
banner2

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay’a gitti.

Havalimanında İkinci Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi helikopterle sınır hattındaki birliklere gitti.

'KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN'

Bakan Akar, İdlib’deki saldırıya ilişkin olarak “Aziz milletimizin, kimsenin gerekenlerin yapıldığından, yapılacağından şüphesi olmasın” dedi.
 

SINIRA GİTTİ
Bakan Akar, daha sonra beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile sınırın sıfır noktasındaki birliklerde incelemelerde bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki faaliyetlerinin yönetildiği Harekât Merkezi’ne giden Bakan Akar ve TSK Komuta kademesi, burada sınır birliklerinin komutanları ile bir araya geldi. İlgili kurum temsilcilerinin de yer aldığı kritik öneme sahip toplantıda ayrıntılı brifing alan Bakan Akar, gerekli talimatları verdi.

BİHA

YORUM EKLE