Urfa belediyeleri Ankara'daki festivale hazırlanıyor

16 Kasım tarihinde Ankara'da düzenlenecek olan Tam Bana Göre Festival için Urfa'daki belediyelerden yetkililer de hazırlıklar için Ankara'ya gitti. Ankara'da adeta Urfa rüzgarı estirilmesi hedefleniyor.

Urfa belediyeleri Ankara'daki festivale hazırlanıyor
banner1

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca 16-21 Kasım'da Başkent Millet Bahçesi'nde gençlere yönelik "Tam Bana Göre Festivali" düzenlenecek.

 AK Parti belediyelerinin faaliyetlerini sergileyeceğini, hizmetlerini anlatacağı festivale Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye Belediyesi, Karaköprü Belediyesi, Eyyübiye Belediyesi ve Akçakale Belediyesi'nin katılacağı öğrenildi. Festivale sayılı günler kala belediyeden ekipler Ankara'ya çıkarma yaptı. Festivalde kendilerine ayrılan bölümde hazırlıklar yapılmaya da başlandı.

HALİLİYE BELEDİYESİ'NDEN SANAL GÖBEKLİTEPE TURU

Haliliye Belediyesi'nin ilçenin tanıtımı için broşürler, tanıtım filmi hazırladığı öğrenilirken Göbeklitepe'ye ev sahipliği yapan ilçenin ziyaretçilere sanal Göbeklitepe turu da düzenleyeceği öğrenildi. Halk oyunları ekibi ve mehter takımı ile belediye sporcuları da festivaldeki yerini alacak. Haliliye sporcular festivalde düzenlenen turnuvaya katılacak. Ayrıca stantta ülkede tek ustası Haliliye'de bulunan culha için de tezgah kurulacak. Culha ustası dokuma yaparak hünerlerini sergileyecek. Kente özgü bakırların tanıtımı da yine Haliliye Belediyesi standında yapılacak.

AKÇAKALE BELEDİYESİ YÖRESEL LEZZETLER SUNACAK

Festivalde stand kuracak olan Akçakale Belediyesi'nin ise yöresel lezzetlerin tanıtımına ağırlık vereceği öğrenildi. Belediye ilçeye özgü mırrasını misafirlerine ikram edecek ve Akça Kadınları Üretiyor projesi ile hasadı yapılan isotlar ziyaretçilere verilecek. Ayrıca yöreye özgü arap kıyafetlerin de sergileneceği standta dileyen ziyaretçiler kıyafetleri giyip fotoğraf çekme imkanı elde edecek.

Öte yandan festivalin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılması bekleniyor.

BİHA
YORUM EKLE