CHP’den Urfa’da sokak ve eğitim çalışması

CHP Parti Okulu ülke genelinde ve Şanlıurfa’da sokak ve eğitim çalışmalarını devam ettiriyor.

CHP’den Urfa’da sokak ve eğitim çalışması
banner1

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu Şanlıurfa ve Adıyaman Bölge Koordinatörü Fatma Arguz, sokak örgütlenmesi ve eğitim çalışmaları çerçevesinde, Urfa’da çalışmalar gerçekleştiriyor.

Arguz, Şanlıurfa’da yapmış oldukları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Parti Okulu olarak İl Başkanı Hayrettin Cidir ve ilçe başkanlarının desteğiyle kent genelinde yaklaşık 1 yıldır eğitim ve sokak örgütlenmesine ilişkin çalışmalar yaptıklarını belirten Arguz, “Şanlıurfa’da ilçe eğitim kurumlarımızı oluşturduk. Partimizin 2018 yılında tüzükle beraber belirlediği sokak örgütlenmesi çalışmasını Şanlıurfa’da hayata geçirdik. Şanlıurfa’da bütün ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. 1 haftadır Şanlıurfa’da çalışma yapıyorum. Aynı zamanda vatandaşlarla buluşup sorun ve sıkıntılarını da dinliyoruz” dedi.

İŞSİZLİK VE TARIM SIKINTI BÜYÜK

Arguz, Urfa’da da ülke genelinde olduğu gibi büyük sorunlar bulunduğunu belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Şanlıurfa’da başta işsizlik olmak üzere tarımsal ve diğer alanlarda ciddi sıkıntılar olduğunu vatandaşlar bizlere anlattılar. Şanlıurfa’da yaşanan kuraklık ve girdi fiyatlarının aşırı olarak artması nedeniyle, çiftçiler büyük sorun yaşıyor. Edindiğimiz bilgiye göre, sulama birlikleri de çiftçilere yeterli desteği vermediği yönündedir. Suruç ilçesinde DSİ’nin toprak birleştirme çalışmalarında da çiftçilerin sorun yaşadığını öğrendik. Bu sorun ve sıkıntılardan kurtulmak isteyen bölge insanımız CHP’ye büyük bir teveccüh göstertiyor.”

Arguz, Şanlıurfa’da partilerine ilgi ve alaka gösteren herkese teşekkür etti.


BİHA


YORUM EKLE