Akçakale Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Akçakale Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında belediye işçileri için toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Akçakale Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı
banner2

AKÇAKALE- Akçakale Belediyesi ile Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) arasında işçi haklarının iyileştirilmesine yönelik toplu sözleşme imzaladı.

Sözleşme için düzenlenen imza törenine Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın yanı sıra Belediye-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Adem Şıltak ile diğer ilgililer katıldı. İşçilerin maaşlarının yükseltilmesini sağlayacak anlaşma her iki tarafın imza atması ile resmiyet kazandı.

BAŞKAN YALÇINKAYA İŞÇİLERE SESLENDİ

Törenin ardından bir açıklama yapan Başkan Yalçınkaya işçilere “İlçemize sahip çıkalım” sözleriyle seslenerek, şunları söyledi:

“Sözleşmenin hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Allah bu konuda mahcup etmesin. İnşallah güzel hizmetler, güzel işler yaparız. Akçakale, sınırın boyunda. Suriye ve Orta Doğu’nun çıkış kapısındaki bir yerde. Her şeye layık. Benim sizden ricam ve dileğim ilçemize sahip çıkalım. Yaptığımız işin hakkını verelim. Bu sizin annenizin ak sütü gibi helal bir para. Çünkü emekle çalışarak, didinerek kazandığınız bir para. İşimiz aldığımız işin hakkını vermek ve bu ilçeye layık olmak. Ben bu noktada sizin gayretini her zaman bekliyorum” dedi.

Sendika Başkanı Şıltak ise Başkan Yalçınkaya’ya teşekkür ederek “Akçakale Belediyesi’nde çalışan işçi arkadaşlarımızın 2022 yılı toplu iş sözleşmesini sonuçlandırmış bulunuyoruz. Belediye Başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

BİHA
YORUM EKLE