AK Parti'de gözler büyük kongreye çevrildi

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi, 24 Mart Çarşamba günü Ankara Spor Salonu'nda yapılacak.

AK Parti'de gözler büyük kongreye çevrildi
banner1

Ülke genelinde il ve ilçe kongrelerini tamamlayan AK Parti’de, gözler yarın Ankara’da yapılacak büyük kongreye çevrildi.  "Türkiye için güven ve istikrar" sloganı ile yapılacak kongreye tek liste halinde girecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden iktidar partisinin genel başkanı seçilecek. Salgın nedeniyle kısıtlı sayıda misafir davet edilen kongrede, 1560 delegenin oy kullanabileceği öğrenildi.

 

ŞANLIURFA’DAN ANKARA’YA ÇIKARMA YAPILACAK

Şanlıurfa’da AK Parti İl Teşkilatı ile ilçe teşkilatları, büyük kongre hazırlıklarını tamamladı. AK Parti teşkilatlarının yarın yapılacak kongreye çıkarma yapması bekleniyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül başta olmak üzere milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, ilçe teşkilat başkanları büyük kongrede coşkuya ortak olacaklar. Ayrıca AK Parti’nin Şanlıurfa’daki büyük kongre delegeleri de bu coşkuya ortak olacak isimler arasında yerini alacak.

 

MKYK’YA ŞANLIURFA’DAN HANGİ İSİM VEYA İSİMLER GİRECEK?

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde, genel başkanlık seçiminin yanı sıra 50 kişilik Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliği için de seçim gerçekleştirilecek. MKYK listesinde büyük değişim yaşanması bekleniyor. Geçen dönemki genel kongrede MKYK’de yer alan Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile İş Kadını Vildan Polat’ın, yeniden listede yer alıp almayacağı merakla bekleniyor. Ayrıca kulislerde Şanlıurfa Milletvekilleri M. Kasım Gülpınar ve Ahmet Eşref Fakıbaba’nın MKYK listesine girebileceği konuşuluyor.  AK Parti’yi 2023 yılındaki seçime taşıyacak olan kadroların belirleneceği anlamına gelen bu kongrede, MKYK’da genç isimlere yer verileceği belirtiliyor.

Bu arada AK Parti’de kongre süreci ile birlikte Kabine’de de büyük değişim yaşanabileceği kulislerde konuşuluyor. Bazı bakanların görevden alınarak, yerine başka isimler atanabileceği belirtiliyor.

 

AK PARTİ KONGRESİNDE ŞANLIURFA’DAN ŞU İSİMLER OY KULLANABİLECEK

Abdurrahman Kırıkçı, Demet Saatçi Güven, Emre Karaçizmeli, Zeynel Abidin Beyazgül, Hikmet Ayar, Işıl İlgin Oktay, Yıldız Konal Süslü, Mehmet Zeki Tuğrul, Kübra Dörtkardeşler, Bahattin Yıldız, İbrahim Eyyüpoğlu, Mehmet Canpolat, Mehmet Moğal, Mehmet Kuş,  Nedim Lale, Ayşe Çakmak, Sait Ağan, Metin Baydilli, Ali Tekin, İbrahim Yıldız, Mustafa Doğan, Abdulvahap Aktar, Mahmut Özyavuz, Halid Şimşek, Süleyman Deveci, Mustafa Cıdır, Ökkaş Aydemir.

BİHA

YORUM EKLE

banner99