Adalet Bakanı Gül, Akçakale'de konuştu

Şanlıurfa'ya gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kent merkezindeki temaslarının ardından Akçakale'ye geçti. Bakan Gül buradaki açıklamasında, "Barış Pınarı Harekatı Kürtlere değil teröristle yapılıyor" dedi.

Adalet Bakanı Gül, Akçakale'de konuştu
banner2

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Barış Pınarı Harekatının önemli noktalarından olan Şanlıurfa'daki temaslarının ardından Akçakale ilçesine geçti.

Burada Akçakale Adiyesine giden Bakan Gül, çıkışta önemli açıklamalarda bulundu.

Gül, Mazlum Kobani kod aldı YPG'li terörist için, "ABD'ye girdiği anda iade edilmeli. Konu Dışişleri'nce ABD'li muhataplarımıza iletildi" dedi. 

Barış Pınarı Harekatının Kürtlere yapılmadığını aktaran Bakan Gül, "Barış Pınarı Harekatı'yla Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı. Ülkemize dışarıdan yöneltilen tüm terör saldırılarına karşı kaynağında kurutma operasyonu başlatıldı. Türkiye bir hukuk devletidir ve tüm adımlarını hukuk içinde atmaktadır. Sınırımızın öte tarafından yapılan tüm saldırılar, Adana Mutabakatı çerçevesinde de yapmış olduğu bir operasyondur. Asla ama asla bu operasyon Kürtlere yapılan bir operasyon değil, teröre karşı yapılan bir operasyondur. Gerçek olan bin yıldır bu coğrafyada etle tırnak gibi yaşadığımızdır. Kimse bu milleti bölemeyecek" dedi.

Algı operasyonlarına karşı başarılı bir operasyon yapıldığının altını çizen Bakan Gül, "Bugün Akçakale'de vatandaşlarımızla hasbi hal etmek için geldik. Kamu görevlerine fedakarlıkları için teşekkür ediyoruz. ABD ve Rusya ile yapılan görüşmeler diplomatik başarı olarak tarihe geçmiştir. Türkiye diğer yandan algı operasyonlarına kadar da başarılı bir operasyon gerçekleştirmiştir. Türkiye DEAŞ'la mücadelesini de sürdürmeye devam edecektir. 168 DEAŞ'lı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgesinde, 1160 DEAŞ'lı da Türkiye'de tutukludur" ifadelerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99