Şanlıurfa’da hafta sonu hava, parçalı bulutlu olacak

Türkiye’nin birçok bölgesinde bu hafta sonu havanın yağışlı olacağı tahmin edilirken, MGM’ye göre Şanlıurfa'yı parçalı bulutlu bir hava bekliyor.

Şanlıurfa’da hafta sonu hava, parçalı bulutlu olacak
banner1

Türkiye’nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa’da, Ekim ayının sonlarına doğru gelinirken, yağmur düşmeye başladı. Kentte son günlerde bölgesel yağışlar etkili olurken, haftanın son gününde zaman zaman yağış kendini gösterdi.

Hafta sonu ise ülke genelinde yağışlı bir hava olacağı tahmin edilirken, Şanlıurfalıları parçalı bulutlu bir gökyüzü bekliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) sitesinden alınan bilgilere göre, Şanlıurfa’da Cumartesi günü hava sıcaklığı 15 ila 28 derece arasında olacak. Termometreler Pazar günü ise gündüz 27, gece ise en düşük 14 dereceyi gösterecek.

Yeni hafta ile birlikte kenti yağışlı günler bekliyor. MGM’nin verilerine göre Pazartesi gününden itibaren sağanak yağış ve gök gürültüsü beklenirken, hava sıcaklıklarının ise Pazartesi günü 14 ila 26 derece, Salı günü 13 ila 23 derece, Çarşamba günü ise 13 ila 24 derece olacağı tahmin ediliyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99