Okullar Uzaktan Eğitime Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın(MEB) belirlediği program dahilinde okullar 31 Ağustos 2020 tarihi itibariyle uzaktan eğitime başladı. Uzaktan eğitim 18 Eylül 2020 tarihine kadar devam edecek.

Okullar Uzaktan Eğitime Başladı
banner1

MEB’den yapılan açıklamada, 2020-21 Eğitim Öğretim yılının uzaktan eğitimle başladığı belirtildi. MEB, ‘’31 Ağustos - 18 Eylül arasında, öğretmenlerimiz öğrencileriyle “EBA Canlı Sınıf” derslerini bu program çerçevesinde gerçekleştirecek’’ dedi.

Tüm öğretmenler tarafından canlı yayın olarak yapılacak dersler ile açık kaynaklı diğer platformlar ve özel okulların kendi oluşturdukları platformlar üzerinden her gün öğrenciler ve öğretmenler canlı derslerden yararlanabilecek.

Ayrıca her öğrencinin canlı derslere ulaşılabilme imkanı olması için EBA Destek Noktası alanları oluşturuldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından dün yaptığı açıklamada, bugün saat 09.00’da İstiklal Marşı’nın ardından ders zilinin çaldığını belirtti.

Selçuk, dün uzaktan eğitimle okuldayız hashtagiyle yaptığı açıklamada; ‘’Yarın sabah 09.00’da tüm okullarımızdan İstiklal Marşı’mız ve ardından okul zili sesi yükselecek. Çocuklara söyleyin, bize evlerinden eşlik etmek için hazır olsunlar. 09.00’da hep birlikte marşımızla, ders zilimizle, bütün iyi dileklerimiz ve neşemizle’’ ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 15:22
YORUM EKLE