MEB, Okullar Konusunda Yeni Bir Çalışma Başlatıyor

Bilim Kurulu kararından hemen önce Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), okullar konusunda yeni bir çalışma başlatacağını bildirdi.

MEB, Okullar Konusunda Yeni Bir Çalışma Başlatıyor
banner1

Bu çalışma içeriği sayesinde hem okulların açılıp açılmayacağına dair sorulara cevap olacak hem de öğretmenlerin e-nabız üzerinden kronik hastalığı olup olmadığı tespit edilecek. Çalışma aynı zamanda öğrencilerin bilgisayarlarının olup olmadığı hakkında da bilgi verecek.

MEB kararı ile birçok ilde yapılacak çalışma öğretmenlerin cep telefonlarına gelecek mesaj bildirimleri ile e-nabızdan tanımlanmış rahatsızlıklarının olup olmadığını bildirmeleri gerektiği vurgulandı.

Kronik hastalığa sahip olan öğretmenlerin salgın bitene kadar herhangi bir risk taşımamaları nedeniyle yapılacak uygulamanın eğitimin başlaması halinde okula gelme konusunda da zorluk çekmeyecekleri bildirildi.

Raporlara Göre Eğitim Düzeyinde Sonlardayız

Covid-19 döneminde yapılan uzaktan eğitimin sonucunda “Covid-19 Salgınında Eğitim” adlı rapor yayınlamış ve 100 çocuktan 30’unun bilgisayarı olmadığı gibi internetin olup olmadığı da bir sorun haline gelmişti. Bu raporda ayrıca Dünya genelinde Türkiye eğitim konusunda 77 ülkeden 64’ ü sırada yer alıyor.

Türkiye Genç Öğretmenler Açısından Şanslı

Yaş ortalamasından 10 yaş genç öğretmen nüfusuna sahip olan Türkiye’de 18 milyon 108 bin 860 öğrenci bulunuyor.

Yapılan araştırmalar ile genç öğretmenlerin çok olması Türkiye’de pandemi koşulları açısından eğitim için daha şanslı görülüyor.

Sözcü

YORUM EKLE