Rektör öğrencilere seslendi: Harran Üniversitesini tercih edin

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Harran Üniversitesi işbirliğiyle Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na giren öğrencilerin doğru seçim yapabilmeleri için ‘Tercih Destek Merkezi’ açıldı.

Rektör öğrencilere seslendi: Harran Üniversitesini tercih edin
banner1

Geleceğimiz teminatı gençlerimizin öğrenim hayatını yüksek düzeyde etkileyecek olan üniversite tercilerini doğru yönlendirmek için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Harran Üniversitesi işbirliği ile kurulan ‘Tercih Destek Merkezi’ Şair Nabi Kültür Merkezi’nde hizmet veriyor.

Üniversite adaylarının en yoğun olduğu illerden biri olan Şanlıurfa’da 37 bin 308 öğrencinin katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan başarılı olan öğrencilerin doğru tercih yapabilmeleri için kurulan bu merkezde birçok aday öğrenci hizmet alabilecek.

YKS Tercih Destek Merkezi’nde üniversite adaylarına meslek ve üniversite tanıtımı ile tercih listelerinin oluşturulması konusunda Harran Üniversitesi uzman öğretim elemanları tarafından destek ve danışmanlık yapılıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Harran Üniversitesi işbirliği ile kurulan ‘Tercih Destek Merkezi’ni Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, beraberinde Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Bulut, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız, Kütüphaneler Şube Müdürü Ömer Aslan ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü Koordinatörü Murat Ercan ile ziyaret etti. Ziyarette tercih yapacak olan aday öğrencilerle bir araya gelindi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik yaptığı açıklamada "Verdiğimiz danışmanlık hizmetleri ile aday öğrenciler doğru tercih ve doğru meslek seçimi yapmaktır. Tercih Destek Merkezi 14 Ağustos 2020 tarihine kadar hizmet verecektir. Bu hizmeti almak isteyen üniversite adaylarını bekliyoruz ve Harran Üniversitesini tercih etmelerini istiyoruz” dedi.

BİHA 

YORUM EKLE