Urfalı bilim insanı için konuşan Aziz Sancar: Nobel Ödülü alabilir

Nobel Ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, laboratuvarına kabul ettiği Şanlıurfalı Ögün Adebali'nin Nobel Ödülü alabileceği ifade etti.

Urfalı bilim insanı için konuşan Aziz Sancar: Nobel Ödülü alabilir
banner1

Dünyada yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren ve Nobel Ödülü kazananbilim insanı Aziz Sancar, aslen Şanlıurfalı olan bilim insanı Ogün Adebali hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletlerindeki (ABD) Genom Bilimleri Doktora programına katılan Ogün Adebali, burada yaptığı çalışmalarla bilim insanı Aziz Sancar'ın laboratuvarına kabul edildi. Aziz Sancar ile yaptığı konuşmalarda hedefinin Türkiye'ye dönmek olduğunu aktaran Adebali, şu an Sabancı Üniversitesinde Genom Analizi yapan bir laboratuvarı kurdu ve burada çalışmalarını sürdürüyor.

Urfalı olan Adebali ile ilgili konuşan Aziz Sancar ise, "İyi ki sana bu şansı vermişim. Sen de aynısını Türkiye'deki öğrencilerine tanıyacaksın. Ne mutlu o öğrencilere. Türkiye bu çocuğa sahip çıksın. İleride çok değerli çalışmalar yapacak" diyerek Adebali'nin ilerleyen dönemlerde Nobel Ödülü alabileceğine değindi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:03
YORUM EKLE