Kılıçdaroğlu’dan Muharrem İnce'ye Yanıt!

CHP İletişim Koordinatörlüğü, Muharrem İnce'nin seçim döneminde sadıklara sahip çıkılmadığına yönelik iddialarına Şanlıurfa örneği ile yanıt verdi. Yapılan açıklamada, "Şanlıurfa'da Abdullah Şanlı isimli sandık görevlimiz yaralanmıştır. Buna rağmen CHP sandıklara sahip çıkmayı sürdürmüştür" dendi.

Kılıçdaroğlu’dan Muharrem İnce'ye Yanıt!
banner2

CHP İletişim Koordinatörlüğünden, Muharrrem İnce'nin dile getirdiği iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

CHP İletişim Koordinatörlüğünden, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla millete duyulan saygı gereği yapıldığı belirtilen açıklamada, CHP'nin sandıklara sahip çıkmadığı iddiasına karşılık, CHP'nin seçim sandıklarına bütün seçim dönemlerinden daha fazla sahip çıktığı kaydedildi.

Sadece kendisi değil, Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle bu çalışmanın yürütüldüğü belirtilen açıklamada, gösterilen başarı sayesinde CHP ve Millet İttifakı'nın, daha önceki seçimlerde başarısız olunan birçok seçim bölgesinden milletvekili çıkardığına değinildi.

Açıklamada, ‘’Üstelik tüm bahsedilen çalışmalar bütün engellemelere rağmen gerçekleştirilmiştir. Örneğin Şanlıurfa'da Abdullah Şanlı isimli sandık görevlimiz yaralanmıştır. Buna rağmen CHP sandıklara sahip çıkmayı sürdürmüştür. Kaç sandıkta temsilcimiz olduğu sayısı ise yeni değildir, seçimden hemen sonra CHP intranet sisteminde yayınlanmıştır. Aynı veriler, YSK sisteminde de mevcuttur’’ ifadeleri kullanıldı.

‘’Kürt seçmenlere teşekkür edilmedi’’ iddiasına da yer verilen açıklamada, şöyle denildi:

‘’Tüm seçimlerde Genel Başkanımız ve Parti Sözcülerimiz seçmenlerimizin inanç ve kökenine bakmadan, hangi partiden olursa olsun, CHP adaylarına oy veren tüm seçmenlere teşekkür etmişlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi aldığı her bir oyun kıymetini bilmekte, demokrasiye sahip çıkan tüm partilerin seçmenlerine bugün de yürekten teşekkür etmektedir.’’

AJANSURFA

YORUM EKLE