Yükselir'den 'Amatör Evi' müjdesi

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Adnan Yükselir, 11 Nisan Stadyumu yanında ‘Amatör Evi’ yapmayı planladıklarını ve bunu 2 yıl içerisinde faaliyete koyacaklarının müjdesini amatör kulüplere verdi.

Yükselir'den 'Amatör Evi' müjdesi
banner2

Bir süre önce yapılan kongrede Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığına seçilen Adnan Yükselir, Bizim Haber Ajansı'na (BİHA) yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’da yapacağı çalışmaları anlattı. Şanlıurfa’daki amatör spor kulüplere ‘Amatör Evi Projesi’ yapılacağının müjdesini veren Yükselir, boşta bulunan genç antrenörler ile beden eğitimi mezunu gençlere de istihdam alanları yaratmak için çalışacaklarını belirtti.

ASKF seçimlerinin pandemi dolayısıyla daha önceleri ertelendiğine dikkat çeken Yükselir, “Seçimimizi nihayet yaptık, kulüpler, tüm delegeler bizi tercih etti. Bize inandılar, bize güvendiler, bizi seçtiler. Bundan sonra biz de onları bize inandıkları gibi mahcup etmeyeceğiz. Önümüzde birkaç tane projemiz var öncelikle hemen onlara başlayacağız” dedi.

 

“İHALE AŞAMASINDA”

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi ile beraber amatör kulüpler için ‘Amatör Evi’ projeleri olduğunu sözlerine ekleyen Yükselir, “Amatör evi ile ilgili biliyorsunuz ki yer tahsisi çok önemli. Çünkü mekânlar çok pahalı, geçmiş yönetimle biz bu durumu konuştuk ve Gençlik Spor Genel Birliği tarafından yer tahsisi yapıldı. Bu projemiz 11 Nisan Stadı içinde yapılacak ve bu sayede bütün spor bileşenleri bir arada olacak. ASKF, Antrenör Derneği, hakem ve gözlemciler, saha komiserleri, bütün branşların il temsilcileri hepsi bir arada olacak. Bu projenin ihalesini yapıp 1-2 yıl içerisinde faaliyete koyacağız inşallah” diye ifade etti.

 

“İŞ İMKÂNI SAĞLAYACAĞIZ”

Amatör takımlara ofis sözü olduğunu ve bu sözü yerine getirmek için de çalışmalarının olduğunu vurgulayan ASKF Başkanı Yükselir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Maşuk’ta 2 tane saha yapılacak. Daha sonra Halk Eğitim,  Spor Toto ve Milli Eğitim ile protokoller imzalayacağız. Boşta kalan genç antrenörlerimize, beden eğitimi mezunu arkadaşlarımıza Halk Eğitim ile birlikte iş imkânı sağlayacağız. Bunların denetimini biz yapacağız. Pırıl pırıl gençlerle kurulu bir ekibim var, hepsi de yıllardır bu sporun içinde kulüp başkanlığı yapıyorlar. Benimde başkan olmam hasebiyle antrenörüm, yıllarca kulüp başkanlığı yaptım, yöneticilik yaptım B diploma antrenörüm var, bunları hep bildiğim için işim daha kolay. Gençliğe imkânları sunmamız lazım zaten. Urfa’nın 700-800 bine yakın genç nüfusu var. Türkiye de en genç nüfusa sahip olan il Şanlıurfa’dır. Ama biz bunları nasıl kontrol altında tutacağız? Bunları kontrol altında tutabilmek için Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerimizle birlikte spor salonları, futbol sahaları gibi spor tesisleri yapmamız lazım. Mülki amirlerle herkes ile kol kola çalışacağız.”

 

“GENEL AF ÇIKARIYORUZ”

ASKF Başkanı Yükselir, ASKF üyeliğinden atılan kulüpler hakkında da konuşarak, “Bizim toplamda 80 tane üye kulübümüz var, 10 tane de bize üye olmayan kulüpler var, bunlar çeşitli nedenlerle üyelikten atılmış. O 10 kulübümüze yönetim kurulumuz ile birlikte bir genel af çıkartıyoruz. Hepsini tekrar üyeliğe alıyoruz, bundan sonra inşallah centilmence faaliyetlerini sürdürürler. Bize oy veren vermeyen tüm herkesi bağrımıza basacağız. Bu saatten sonra ben hepsinin başkanıyım” şeklinde konuştu.

BİHA 

 

YORUM EKLE