"Yılın Görsel Sanatlar Eğitimcisi Ödülü" bir kez daha Harran'ın oldu

“24 Kasım Öğretmenler Günü” kapsamında düzenlenen “Yılın Görsel Sanat Eğitimcileri” ödülü ikinci kez Harran Üniversitesi’ne verildi.

banner1

Yaklaşık 14 yıldır verilmeye devam eden ödüller için tören, bu yıl 24 Kasım 2020 Salı günü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde yapıldı.

Pandemi nedeniyle çevrim içi (online) olarak düzenlenen törende Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal çevrim içi panel yöneticiliği yaptı. Tören kapsamında düzenlenen “Salgın Döneminde Sanat Eğitimi” adlı panele ÜAK Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Turan Sağer, GÖRSED Onursal Başkanı Prof. Dr. Vedat Özsoy, GÖRSED Genel Başkanı Prof. Dr. Levent Mercin, Dicle Ü. Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Alakuş, Doç. Gonca Erim (Uludağ Ü.), Doç. Dr. Doğan Arslan (İst. Medeniyet Ü.), Doç. Dr. Burak Tarlakazan (Kastamonu Ü.), Doç. Dr. Ayça Ünlüer Çimen-Dr. Öğr. Üy. Nur Cemelelioğlu (Yıldız Teknik Ü.), Dr. Filiz Kara Bilgin (İstanbul MEM) konuşmacı olarak katıldı.

"GÖRSED-2017-Yılın Görsel Sanat Eğitimcisi Ödülü", HRÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Eski Başkanı Öğr. Haldun Özbudun'a verilmişti. Bu yıl ise "GÖRSED-2020-Yılın Görsel Sanatlar Eğitimcisi Akademisyen Ödülü"nün sahibi, HRÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emine Küçük Teker oldu. 

Her yıl üç kategoride verilen ödüllerden 2020 yılı “Onur Ödülü” Emekli Akademisyen, Sanatçı, Müze Kurucusu (IMOGA) ve Sanat Eğitimcisi olan Süleyman Saim Tekcan’a, “Yılın Görsel Sanatlar Eğitimcisi Ödülü”de halen İzmit Bilim ve Sanat Merkezi’nde Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapan Asuman Daşdemir’e verildi.

BİHA

YORUM EKLE