Yalçınkaya'ya mesaj atan İbrahim'in hayali gerçek oldu

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Aşağıderen kırsal mahallesinde yaşamını yatağa bağımlı sürdüren 13 yaşındaki çocuğa akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

Yalçınkaya'ya mesaj atan İbrahim'in hayali gerçek oldu
banner1

Akçakale Belediye Başkanı Yalçınkaya, Aşağıderen kırsal mahallesinde yaşamını sürdüren 13 yaşındaki İbrahim Ceylan'ı, Meclis Başkan Vekili Şerif Bozkurt ve Meclis Üyesi İsa Altuntaş ile birlikte evinde ziyaret ederek, akülü tekerlekli sandalyesini teslim etti.  

Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan İbrahim Ceylan, Yalçınkaya’ya teşekkürlerini iletti. İbrahim Ceylan, “Bundan önce belediye başkanımıza mesaj attım yol için kum istedim. Yolumu yaptı daha sonra yine kendisine mesaj atıp tekerlekli sandalye istedim sağ olsun bana akülü tekerlekli sandalye getirdi. Allah ondan razı olsun şeklinde konuştu.” 

'İBRAHİM BİZİ UMUT KAPISI GÖRDÜĞÜ İÇİN ARADI'

Her zaman engelli vatandaşların yanında olmaya gayret gösterdiklerinin altını çizen  Yalçınkaya ise, "İbrahim kardeşimiz sağlık sorunları olan genç bir kardeşimiz bizlere mesaj attı, yol istedi. Belediye olarak önce yolu yaptık. Şimdi de bizden tekerlekli sandalye talep etti. Biz de bu sıkıntısını giderdik. İbrahim’e hayırlı olsun, inşallah tedaviden sonra ayağa kalkar ve buna ihtiyaç duymaz. Bizim en büyük üzüntümüz genç kardeşlerimizin tekerlekli sandalyeye mahkûm olması. Tek ümidimiz Allah'tan herkes kendi işini görebilmesidir. İnşallah duamızla beraber İbrahim de sağlığına kavuşur. Yol isteği, araç isteği bunların hepsini yapmak mümkün ama insanın gerçek manada hakkı sağlıklarına kavuşmalarıdır. Biz bu kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Onlarda bizi umut kapısı gördükleri için bizi aramışlardır. Biz her zaman İbrahim gibilerin yanındayız. Onların hizmetkârıyız. Onlara hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.  

BİHA

YORUM EKLE