Yalçınkaya, ilçedeki projelerini anlattı

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, yerel ve ulusal medya temsilcileri ile ilçede yaptıkları ve yapmayı planladıkları projelerini anlattı. 

Yalçınkaya, ilçedeki projelerini anlattı
banner1

Akçakale’de yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, belediye olarak ilçede yaptıkları ve yapmayı planladıkları projeleri aktardı. Sabah saatlerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Yalçınkaya, gazetecilerle birlikte yapılan çalışmaları yerinde gezdi.
Akçakale’yi turizm anlamında çıtayı yükseltmek için projeler hazırladıklarını belirten Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, “20 ay önce işbaşına geldiğimiz de dedik ki buranın kara talihini değiştireceğiz. Tecrübelerimizi, birikimlerimizi ve Orta Doğu uzmanlığımızı konuşturarak bu ilçeyi bambaşka bir yere taşıyacağız. Burada bir Bodrum, Marmaris yaratacağız hedefimiz o. Eser bırakarak siyaset yapma imkanı var. 5 senenin sonunda insanı sevindirecek bir tablo yaratmazsak yuh olsun bize. Borçları bahane edip, bunlara sığınmadık.  Akçakale Gümrük Kapısını 7 yıldır kapalıydı. Önümüzdeki yıl inşallah doğalgazımız da olacak. Burada konut büyük bir sıkıntı idi. 15 ayın sonunda TOKİ'nin 3’üncü katındayız. Spor alanları, 3 açık havuz, 3 tane halı saha, 10 tane de basket sahasını Spor Bakanlığı'nın desteği ile buraya getirdik.  Sosyal tesis inşaatı devam ediyor” dedi.


YALÇINKYA: AKÇAKALE’Yİ DEMİRYOLU ÜZERİNDEN DÜNYAYA BAĞLAYACAĞIZ


Yalçınkaya, “Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi desteği ile Millet Kütüphanesi yapılması kararını aldık. Şehirde kadınlarımızın büyük sıkıntısı vardı, hastaneye götürme noktasında. Otobüsleri onların emrine verdik. İnşallah 2 ay içinde eski hastaneyi devreye alacağız. İstasyon temmuz ayında işlemeye başlayacak. Akçakale’yi demiryolu üzerinden dünyaya bağlanmış olacağız. İlçede tabur binası var. İnşallah orasını da Millet Bahçesi olarak hizmete sunacağız. 2 bin çöp kutusunu hibe olarak getirdik. Köylerde hiç çöp kutusu yoktu. Hedefimiz medeni, temiz bir Akçakale oluşturmak. Bin kilometre stabilize, 30 kilometre asfalt, 8 kilometre beton asfalt ve şehir merkezinde yüzde 95 oranında parke taşı ile sıkıntımız yaşanmayacak. Bir başka hedefimiz de uyuşturucu müptelası kötü alışkanlıkları bertaraf etmek. Bunun için 150 kişilik dershane açtık. Kütüphane kafe ve spor merkezini faal hale getirdik. 50 bin ağaç getirdik. Kısacası düğün salonu, TOKİ, çevre, ana yolu ile sınır kapısını hepsini faaliyete sunduk. 


YALÇINKAYA: İLÇEMİZİ ŞANLIURFA’YA MODEL YAPACAĞIZ


Yalçınkaya, “Bugün itibariyle Akçakale’nin sorunlarını yüzde 95 oranıyla ilçe başkanımız İbrahim Yıldık, milletvekilimiz Ahmet Akay, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile sorunlarını çözdük. Esas can alıcı nokta işsizlik. En son Karacadağ Kalkınma Ajansı ile tekstil fabrikası projesini hayat geçirdik.  En önemlisi ise Organize Sanayi. Suruç, Urfa, Akçakale ve Harran’a 20 dakikalık tam orta yerde 10 bin dönüm üzerinde olacak bir organize sanayi projemiz var. Burası gümrük kapısının üssü olacak.  Yatırımcıların pandemi dolayısıyla seyahat edememesinin sıkıntısını yaşıyoruz Kadın taziye evi yoktu, 3 tane kadın taziye evi yoktu hizmete sunduk. Burada huzur var güven var. Bu tecrübe, aşk ve şevkle biz burada destan yazmaya; Urfa’nın önüne çok farklı Akçakale koymaya devam edeceğiz. Burayı Urfa’ya model yapacağız” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE