Türkiye’de yeni bir sağlık platformu kuruluyor

Türkiye’de hekimler, öğrenciler, mühendisler ve halkın da yer alabileceği yeni bir sağlık platformu kuruluyor. Platformda Şanlıurfalı tıp öğrencisi İrfan Yusuf Baysal’da yer alacak.

Türkiye’de yeni bir sağlık platformu kuruluyor
banner2

Türkiye’de hekimler, öğrenciler, mühendisler ve halkın da yer alabileceği yeni bir sağlık platformu kuruluyor. Platformda içerik olarak, sağlık bilgileri, mühendislikle ilgili yazılar ve hastalıklarla ilgili bilgiler yer alacak. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi öncülüğünde başlatılan proje şimdiye kadar 150’ye yakın hekim katılım sağladı. Platformda Şanlıurfalı hekimlerde yer alıyor.  Şanlıurfalı tıp öğrencisi İrfan Yusuf Baysal, Türkiye'de kurulacak yeni platformu anlattı.

Şanlıurfalı tıp öğrencisi İrfan Yusuf Baysal, “Hocalarımdan Dr. Öğr. Üyesi Can Özlü ve Uzm. Dr. Mehmet Ali Gedik’le beraber tabip platform adında bir platform düşünüyoruz. Hekimler, tıp fakültesi öğrencileri, halk ve mühendislerle beraber herkesin girip bir şeyler yapacağı ve bir şeyler öğrenebileceği bir platform planlıyoruz. Burada sağlık yazıları, mühendislikle ilgili yazılar ve hastalıklarla ilgili yazılar olacak. Ülkemizin dört bir yanından hekimler, öğrenciler ve mühendisler bize katkı sunmaya başladılar. İlk etapta kendilerinden bir yazı istedik, ana teması sağlık olması şartıyla. Bir ay içerisinde de platformu resmi olarak internet sitesi şeklinde duyuracağız. Burada halkta girip bilgi alabilecek.  Buna benzer siteler var ama bizim gibi farklı alanlarda buluştuğu bir site yok. Bizde bu alandaki eksikliği gidermek için Kütahya Sağlık Bilimler Üniversitesi üncülüğünde böyle bir şey yapmayı planladık.  150’ye yakın hekim var. Platformun içerisinde tahmin ediyorum ki Şanlıurfalı hekimlerde bulunuyor. Tabi bu başlangıç sınıfındaki hekimlerdir. Akademik olarak hekimler birbirleriyle bilgi paylaşımı yapabilecekler. Herkese kapımız açık” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE