Yalçınkaya’dan sınav öncesi öğrencilere ziyaret

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, 20 Haziran Cumartesi günü LGS’ye girecek öğrencileri ziyaret ederek deneme sınavı kitapçıkları ve hijyen seti hediye ederek, çocuklara başarılar diledi.

Yalçınkaya’dan sınav öncesi öğrencilere ziyaret
banner2

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Liseye Giriş Sınavı (LGS) girecek öğrencileri ziyeret etti.

Çocuklar geleceğimizin ve ülke geleceğinin teminatı olduğunu vurgulayan Yalçınkaya, “Ben görevim icabı çocuklarımın geleceğine katkı yapmakla kendimi sorumlu hissediyorum. Zira eğitimin telafisi yoktur. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız dünya standartlarında bilgi ve donanıma sahip olmalıdır” dedi.

Öğrenciler bu memleketin kaderini değiştirecek, onlar Akçakale’yi değiştirecek, onlar buradaki insanların makus talihini değiştireceklerini söyleyen Yalçınkaya, “seçimden sonra ilk ele aldığımız eğitim oldu. Türkiye’de en geri kalan yer burası maalesef. Çocuklar zeki fakat sahipsizlikten yollarda perişan oldu. Biz dershaneyle, derslerle internet üzerindeki yayınlarla bu genç kardeşlerimize destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Görev başında olsak veya olmasak bu gençlere sahip çıkacağız. Her türlü maddi manevi, kitap desteği vereceğiz ki bu çocuklar bir yerlere gelsinler. Onlar buranın kaderini değiştirecek onlar Akçakale’yi değiştirecek, onlar bu insanların bu makus talihini yenecek. Ben ona inanıyorum.”ifadelerini kullandı.

Yalçınkaya’ya başaracaklarının sözünü veren öğrenciler, böyle bir belediye başkanına sahip oldukları için mutlu olduklarını söylediler.  

BİHA 

YORUM EKLE