Harran’da Atatürk’ü anma programı

Harran’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83'üncü yıl dönümü nedeniyle anma programı gerçekleştirildi.

Harran’da Atatürk’ü anma programı
banner1

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83'üncü yıl dönümünde Harran Kaymakamlığı önünde anma programı düzenlendi.

Program, Harran Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Harran Kaymakamı Cihat Koç ve Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un çelenk

sunumu sonrasında saat 09:05’te sirenler çaldı. Ulu önder Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okunarak Türk bayrağı yarıya indirildi.


ÖZYAVUZ’DAN 10 KASIM MESAJI

Öte yandan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunu saygı ve rahmetle anan Özyavuz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulusumuzun en acı kaybının üzerinden 83 yıl geçti. O zorlu süreçte liderlik vasfıyla karanlıkların aydınlığa kavuşması adına büyük çaba harcamış Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz milletimizin verdiği destekle her türlü zorluğun üstesinden gelmiş, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla tek

vücut olarak düşmana bu asil milletin yıkılmaz iradesini göstermiştir. ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözünden hareketle, bugün onu daha iyi anlamalı, emanetlerine sahip çıkmalı, fikirleri ve aziz milletimize çizdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda yılmadan, yorulmadan çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve kurtuluş mücadelemizin tüm isimsiz kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun”.


BİHAYORUM EKLE