Viranşehir’de Tren Yolu Parkı nihayet yapılıyor!

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçe halkına Tren Yolu Parkının ihaleye çıktığını müjdeledi.

Viranşehir’de Tren Yolu Parkı nihayet yapılıyor!
banner2

İlçenin Yenişehir Mahallesinde Tren Yolu olarak bilinen alanda yapılması planlanan park, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarıldı.

Konuya dair açıklama yapan İlçe Belediye Başkanı Salih Ekinci yapılacak park ile ilçenin rahat bir nefes alacağını söyledi. Park yapım işleri ile birlikte Kurban Bayramından sonra 21,22 ve 23 caddelerin de asfaltlanacağını ifade eden Başkan Ekinci, yapımı yılan hikayesine dönen Tren Yolu Parkının şimdiden Viranşehir halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

45 dönümlük alan üzerinde yapılacak parkın ihaleye çıkarılması için yoğun girişim ve çaba sarf ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Ekinci, ‘Herşey Viranşehir İçin’ sloganı ile hizmete devam edeceklerini, daha yeşil ve yaşanabilir bir Viranşehir için bıkmadan usanmadan çalışmalara devam edeceklerini belirtti. 

Başkan Ekinci, parkın ihaleye çıkarılmasında emeği geçen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür etti.
​​​​​​
Sosyal ve spor alanlarıyla, estetik açıdan da birçok donanımı içinde barındıracağı belirtilen parkta bisiklet parkuru, spor aletleri, koşu ve yürüyüş parkuru, havuz ile çocuk oyun grupları yer alacak.

BİHA

YORUM EKLE

banner99