Viranşehir’de larva ilaçlamaları başladı

Viranşehir Belediyesi, halk sağlığının korunması ve vatandaşların rahat bir bahar ve yaz dönemi geçirmesi için larva ilaçlama çalışmalarına başladı.

Viranşehir’de larva ilaçlamaları başladı
banner1

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Belediye Sağlık Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan bahar ayları öncesi kentte toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışması başlattı.

Ekipler tarafından yaz aylarının başlıca sorunlarından olan sinek ve haşerelere karşı şehir merkezinde su birikintileri, bataklık, çöp alanları, göletler, dereler, kanallar, fosseptik çukurları ve gübrelik alanlarda etkin bir şekilde ilaçlama yapılıyor.

Yapılan ilaçlamada larvaların tamamen yok edilmesi hedeflenirken, diğer canlıların ilaçlamalardan etkilenmemesine özen gösteriliyor.

Temiz şehir algısına yakışır bir şekilde larva ilaçlama çalışması başlattıklarını ifade eden Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, “İlçemizin her noktasında hijyen ve temizliği sağlamak için aralıksız çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biride larva ilaçlaması. Bahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte sivrisinek ve haşerelere karşı halk sağlığının korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve birçok bulaşıcı hastalığı kontrol altına almak amacıyla veteriner hekimimiz gözetiminde hizmet vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

BİHA

YORUM EKLE