Atık malzemelerden yapılan "Çocuk Oyun Sokağı" açıldı

Küresel ısınmayla birlikte doğal kaynakların giderek yok olmasını engellemek için atıkları değerlendirerek geri dönüşüm parkı ve çocuk oyun sokağını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Turgut Özal Parkını çocuklar için yeniden dizayn etti

Atık malzemelerden yapılan
banner1

Şanlıurfa’da bir ilk olan gençliğe yönelik güzel mesajların yer aldığı  "Rehberlik Sokağı" projesini hayata geçirerek hizmete sunan Büyükşehir Belediyesi, bugün de Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Şube Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekiplerinin özverili çalışmalarıyla Turgut Özal Parkı içerisinde tamamen atık malzemelerden yapılan çocuk oyun sokağı Şanlıurfa’ya kazandırıldı.

Geri Dönüşüm ve Çocuk Oyun Sokağı'nın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, çocukların mutluluğunun kendi mutlulukları olduğunu ifade ederek bu projeyle çocukların hayal güçlerini de geliştireceğini belirtti.

Başkan Beyazgül ‘’Ekiplerimiz sizler için buraya bir oyun sokağı yaptılar. Bu oyun sokağında çocuklarımız güzel zaman geçirecekler. Çocuklar hem fiziken hem de ruhen kendilerini geliştirme imkânı bulacaklar. Bir de atık malzemeleri değerlendirerek bir geri dönüşüm parkı yaptılar. Bu parkın içerisinde masal seven çocuklar için masal yuvası yaptık. Oraya girdiğinizde sevdiğiniz masalları dinleme imkânı bulacaksınız. Önümüzdeki süreçlerde sayılarını artıracağız. İnşallah mutlu bir toplum oluşturmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak bizler elimizden gelen her şeyi yapacağız. Emeğimiz sizin içindir.  Parkımız Şanlıurfa’mız için hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan ise "Böyle güzel bir parkın şehrimize kazandırılmasından dolayı Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Atılacak atıklarla yapılan bu parkın Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ diye konuştu. 

Bölge mahalle muhtarı da emeği geçenlere teşekkür etti. 

BİHA

YORUM EKLE