Viranşehir’de kış öncesi çalışmalar devam ediyor

Kış ayları öncesi kırsal mahallelerde hizmet atağını sürdüren Viranşehir Belediyesi, üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Viranşehir’de kış öncesi çalışmalar devam ediyor
banner2

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde ve kırsal mahallelerde kapsamlı bir asfalt çalışması başlatan Belediye ekipleri, stabilize yolları asfalta kavuşturuyor.

Viranşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında Yollarbaşı Kırsal Mahallesinde mahalle içi yollarda yapılan dolgu ve tesviye çalışmalarının ardından sathi kaplama asfalt serimine başladı.

Daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Viranşehir hedefiyle çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 2020 yılı plan ve program çerçevesinde hem merkez hem de kırsal mahallelerde üst yapı çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Merkez ve kırsal mahallelerdeki yaşam kalitesini yükseltmek için hummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirten Ekinci, asfaltsız yol kalmayıncaya kadar çalışmaların süreceğini kaydetti.

İlçe genelindeki yollarda asfalt ve bakım onarım çalışmalarının büyük bir titizlikle devam ettiğini sözlerine ekleyen Ekinci, vatandaşın memnuniyeti ve yaşam kalitesinin yükseltilmesinin kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Ekinci, “Kırsalda yaptığımız yollar ile şehir merkezinde yaptığımız yollar arasında hiçbir fark yok. Yapılan yolun kalitesini sıkı bir şekilde kontrol ediyoruz. Viranşehir güzel yollara kavuşacak. Bunun için de yol yatırımlarına ağırlık veriyoruz. Çalışmalarımız planlanan program dahilinde artarak devam edecek” dedi.

Mahallelerinde başlatılan çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Yollarbaşı Mahalle Muhtarı Burhan Güngördi, Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine teşekkür etti.

Öte yandan Fen İşlerine bağlı başka bir ekip ise, Taşönü Kırsal Mahallesinde yapılacak asfalt öncesi mahalle içi yollara temel malzemesi dökerek dolgu ve tesviye çalışmaları başlattı.

BİHA

YORUM EKLE