Viranşehir’de kadınlara hakları anlatıldı

Viranşehir’de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle program düzenlendi.

Viranşehir’de kadınlara hakları anlatıldı
banner1

VİRANŞEHİR - Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye ile ilçe sağlık müdürlüğüne bağlı sağlıklı hayat merkezi iş birliğiyle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü programı gerçekleştirildi.

Kadın Aile ve Destek Müdürlüğü’nde düzenlenen programa, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, eşi Sibel Ekinci, Kadın Aile ve Destek Müdürü Ruken Olcan, belediye kadın personelleri, birim müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda kadın katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, bu farkındalık gününün tek bir günle kalmaması gerektiğini belirterek, “Kadına yönelik şiddete her gün hayır denmeli ve kınanmalı” dedi.

Ekinci, kadınların her gün şiddete maruz kaldığını anımsatarak kadınların toplumda hak ettiği değerlere ulaşması için tüm ilgili kuruluşlar ile seferber olmaya hazır olduklarını kaydetti.

Yapılan konuşmanın ardından sosyal çalışmacı Bahar Gülçek ve klinik psikolog Rukiye Cevizci tarafından etkinliği katılanlara kadın hakları ve kadınların şiddete maruz kaldığında nerelere başvurması gerektiğini ilişkin bilgilendirme yapıldı.

BİHA


YORUM EKLE