Urfa belediyeleri mecliste aldığı kararları kamuoyuyla paylaşır mı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi de şeffaflık ve hesap verilebilirlik anlayışıyla belediye meclisinde alınan önemli kararları kamuoyuna duyurulması kararı aldı. Urfa belediyelerinin de böyle bir karar alıp almayacağ

Urfa belediyeleri mecliste aldığı kararları kamuoyuyla paylaşır mı?
banner1

ŞANLIURFA – Ankara Büyükşehir Belediyesi ağustostan itibaren her ay önemli konuların görüşüldüğü Belediye Meclisi’nde alınan kararları şeffaflık ve hesap verilebilirlik anlayışıyla elektronik ortamda kamuoyuna paylaşmaya başlamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi de önceki gün benzer bir karar aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, karar özetlerinin resmi ilan yayınlama hakkı bulunan İstanbul merkezli gazetelerde duyurulmasına ilişkin teklifi oybirliği ile kabul etti.

Bu karar ile bir taraftan özellikle pandemi döneminde zor günler geçiren yazılı basının nefes alması sağlanırken diğer taraftan da Meclis kararlarının şeffaf şekilde halka duyurulması öngörülüyor.URFA BELEDİYELERİ DE YAPAR MI?

Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinin kararı sonrası diğer illerdeki belediye meclislerinden de benzer bir karar gelebilir. Urfa’daki belediyelerin meclislerinde şeffaf belediyecilik anlayışıyla böyle bir karar alıp almayacağı merak ediliyor.


BİHA


YORUM EKLE